Ünlü isimlerin aşçısı Melek Canikli: Ali Ağaoğlu ekmek yemezdi

Birçok ünlünün evinde aşçılık yapan Melek Canikli, bazı ünlü isimlerin sevdiği yemekleri ve dikkat ettikleri hususları anlattı

13 Aralık 2017, Çarşamba 15:31
A A
Ünlü isimlerin aşçısı Melek Canikli: Ali Ağaoğlu ekmek yemezdi
Edirne'de yöresel lezzetler restoran işletmeciliği yapan Melek Canikli, Gülben Ergen, Ali Ağaoğlu, Emre Belezoğlu, Türkan Sabancı, İlker Ayrık ve Serdar Adalı’nın yemekler konusunda hassasiyetini, sevdikleri lezzetler hakkında bilgi verdi.

'BÖREĞİ ÇOK SEVERDİ'

Şarkıcı Gülben Ergenin börek hayranı olduğunu belirten Melek Canikli, "Gülben Hanım'da 3 yıl çalıştım. Gülben Hanım yemek konusunda çok hassastı. Çocukları her yemeği sevmezdi. Özellikle sabahları çocuklar krep severdi. Hep tekdüze krep olmasın diye ben sebzeli yapıyordum. Gülben Hanım yemek konusunda kilo almamak için çok titizdi. Böreği çok severdi. Her çeşit böreği severdi. Ben de ona mümkün oldukça börek yapmamaya çalışırdım.


Gülben Ergen

Her gün farklı farklı sebze yemekleri yapardım. Kekleri bile sebzeli yapardım. Yeter ki Gülben’in çocukları sağlıklı beslensin diye. Arada Gülben de mutfağa girerdi. Gülben Ergen’in annesi de zaman zaman mutfağa girerdi. O da çok lezzetli yemekler yapardı. Gülben Hanım zaman zaman çocuklarıyla birlikte mutfağa girer, onlarla birlikte basit yemekler yapardı. Çocuklarıyla mutfakta zaman geçirirdi" dedi.

'KARALAHANA SARMASINI SEVERDİ'

Ali Ağaoğlu’nun Karadeniz yemekleri hayranı olduğunu, karalahana sarmasını çok sevdiğini ifade eden Melek Canikli, "Ali Bey Karadeniz mutfağına aşıktı. Ne pahasına olursa olsun Karadeniz mutfağından vazgeçmezdi.


Ali Ağaoğlu

En çok karalahana sarmasını severdi. Lahana yemeğini çok severdi. Turşu kavurmasını severdi. Mısır ekmeğine bayılırdı. Her gün farklı yemekler isterdi. Ekmek yemezdi. Kilosuna dikkat ederdi" şeklinde konuştu.

'SEBZ VE PROTEİN AĞIRLIKLI BESLENİR'

Başakşehirli futbolcu Emre Belezoğlu’nun sporcu olduğu için akşam yemekleri saatine dikkat ettiğini kaydeden Melek Canikli, "Emre sporcu olduğundan dolayı her gün aynı yemeği asla yemez. Sebze ve protein ağırlıklı beslenir. Yemek seçmezdi.


Emre Belezoğlu

Akşam yemeği onlar için planlıydı. Kış aylarında saat 17.00’dan sonra asla bir şey yemezlerdi. Yaz aylarında ise saat 19.00’dan sonra asla yemek yemezlerdi. Gece Emre Bey eşiyle birlikte çok dışarı çıkmazdı" diye konuştu.

'DOĞAL BESLENEN BİRİYDİ'

Türkan Sabancı'nın doğal beslendiğini aktaran Melek Canikli, "Türkan Hanım çalışanlarına çok özen gösteren bir hanımefendiydi. Yemek seçmez ama her şeyden az az beslenen, doğal beslenen biriydi.  Sebze yemeklerini severdi dedi.


Türkan Sabancı

'HER YEMEĞİ ÇOK SEVER'

Oyuncu İlker Ayrık'ın yemek yemeyi çok sevdiğini ifade eden Melek Canikli, "Her yemeği çok sever. Her şeyi apar topar yiyebilecek bir insandır. Yemek seçmezdi. Yeter ki yemek güzel olsun" dedi.


İlker Ayrık

'ETİN HASTASIYDI'

Beşiktaş'ın eski yöneticisi Serdar Adalı'nın et yemeklerini sevdiğini belirten Melek Canikli, "Serdar Abi Adanalı'ydı. Yemek konusunda çok titizdi. Etin hastasıydı. Et yemeklerini çok severdi. Koca koca etleri getirir, biz de marine ederdik. Bol salata isterdi etin yanında" diye konuştu.


Serdar Adalı

(İHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.