Ünlü şarkıcıdan Ermeni nefreti iddiası

Ermenistan'ın Bern Büyükelçisi, Ermeni kökenli Fransız şarkıcı Charles Aznavour isim vermeden Türkiye Başbakanı'nın "Ermeni ve Yunan'lardan nefret ediyorum" dediğini öne sürdü

25 Mart 2013, Pazartesi 12:59
A A
Ünlü şarkıcıdan Ermeni nefreti iddiası

İsviçre’nin RTS televizyonu ile yaptığı bir röportajda Ermenistan-Türkiye sınırlarının açılmasını istedi. Sunucu, "Türkler ile olan ilişkilerinizde çok güzel bir sözünüz var, 'Ermeniler’e yapılan soykırımın unutulmaması aynı zamanda Türkler’e karşı kin duyulmaması gerekir’ diyorsunuz" dedi.

'TÜRKİYE TARİHİ TANIMALI'

Bunun üzerine, 'soykırım’ kelimesinin kendisi için bir önemi olmadığını söyleyen Büyükelçi Aznavour, Türkiye’den, tarihi olayların tanınmasını ve Ermenistan ile olan sınırın açılmasını arzu ettiğini söyledi. Ermenistan ile Türkiye arasında kaçakçılık yapıldığını, Ermeniler’in Türkiye’de tatil yaptıklarını anlatan büyükelçi, bu durumun gerçekten komik olduğunu söyleyerek, "Dedemin evinde gözüm yok, zaten o evi tanımıyor, bilmiyorum" dedi.

'ERMENİ KELİMESİ TÜRKLERİ ŞOKE EDİYOR'

Sunucunun "Ermenistan kelimesi Türklerde şok etkisi yapıyor" sözüne ise "Sadece Ermeni değil Yunan kelimesi de aynı etkiyi yapıyor" diyen Charles Aznavour "Türk başbakanı bir gün ’Ermenilerden ve Yunanlardan nefret ediyorum’ dedi" iddiasında bulunurken, bir başbakanın bu tür lafları etmemesi gerektiğini belirtti.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.