Ünlüler açıkladı; sosyal medya kapatılmalı mı kapatılmamalı mı?

Cem Yılmaz sosyal medya hesabına gelen “kötü” yorumlardan bunaldı ve artık paylaşım yapmayacağını duyurdu. Bu tarz yorumlardan bunalan pek çok ünlü var. Bir o kadar da sosyal medyanın bir gereklilik olduğunu söyleyen... İşte Milliyet'in haberine göre ünlülerin görüşleri...

29 Temmuz 2017, Cumartesi 13:16
A A
AYDIN KURTOĞLU

AYDIN KURTOĞLU

Beni takip eden sevenlerime katıldığım programlarımı, konserlerimi sosyal medya üzerinden haber veriyorum. Sosyal medyanın gücü doğru kullanıldığı takdirde çok önemli bence.

BAŞAK SAYAN

BAŞAK SAYAN

Sosyal medya hem yararlı hem de tehlikeli. Karşı karşıya gelseniz tek kelime edemeyecek insanlar kim oldukları bilinmediği için istedikleri gibi içlerindeki kötülüğü dökebiliyorlar.

BURCU ESMERSOY

BURCU ESMERSOY

Gelen yorumlar yüzünden hesaplarımı kapatacağımı sanmıyorum; demirden korksak trene binmezdik.

BURCU KARA

BURCU KARA

Hepimiz “yetti” noktasına geliyoruz. Haddini bilmeden her şeyi bildiğini sanan çok insan var. Karşında olmadıkları için her şeyi yapmaya cesaret edebiliyorlar.

BURCU KIRATLI

BURCU KIRATLI

Sosyal medya seyirciyle aramızdaki tek iletişim aracı. Bunu kötüye kullanan, ART niyetli insanlar yüzünden sevenlerinden uzaklaşmak doğru değil. Paylaşımları yoruma kapatmak çözüm olabilir.

ÇAĞLA ŞIKEL

ÇAĞLA ŞIKEL

Açıkçası başkalarının hakkımda attıkları güzel yorumlarla ilgileniyorum. Hoşuma gidiyor. Mutsuz insanların yaptığı olumsuz, hadsiz eleştiriler ise umurumda değil. Onlara kulak asıp hesaplarımı kapatmam.

DOĞA RUTKAY

DOĞA RUTKAY

Göz önünde insanlarız. Sevenimiz kadar sevmeyenimiz de var. Sosyal medyanın gücünü; özel hayata ve şahsa saldırı şansı ve lüksü olarak görmemek gerekir.

GÖKHAN TÜRKMEN

GÖKHAN TÜRKMEN

Bazıları eleştiriyi anlamsız bir noktaya, hakarete vardırıyorlar. O durumda kişi sadece hesapları kapatmayı değil, insanlarla ilişkisini kesmeyi bile düşünüyor.

GÖZDE TÜRKPENÇE

GÖZDE TÜRKPENÇE

Hesaplarımı kapatmayı düşünmem. Takipçilerimle iletişim halinde olmayı seviyorum. Yorumlarım da açık çünkü insan çoğu zaman kendisine dışardan bakamayabiliyor. İyi yorumlar da kötü yorumlar da gelebilir.

MERVE OFLAZ

MERVE OFLAZ

Bazı fotoğraflar için yorumları kapatıyorum. Bazı fotoğraflarda gerekli olduğunu düşünüyorum.

MURAT EVGİN

MURAT EVGİN

Sosyal medyayı, takipçilerimle paylaşımlarımız açısından olumlu bulduğum için hesapları kapatmayı düşünmem. Ancak sosyal medyanın da hayat gibi nezih ve insancıl bir yer olmasını dilerim.

PETEK DİNÇÖZ

PETEK DİNÇÖZ

Hayır, ben sosyal medya hesaplarımı kapatmam. Cem Yılmaz’ın kendi kararıdır.

SONER ARICA

SONER ARICA

Söylemlerim çarpıtılarak anlaşılıyorsa, kötü yorumlar alıyorsam ben de sosyal medya hesaplarımı kapatırım. Söyle düşünün: Bir arkadaşınız var ve sizi sürekli yanlış anlıyor. O insanla arkadaşlığınızı devam ettirir misiniz?

SUZAN KARDEŞ

SUZAN KARDEŞ

Cem Yılmaz gerçekten üzüldüğü bir şey olmasaydı hesabını kapatmazdı. Belki yine açar. Ben kapatır mıyım? Hayır. Çünkü sosyal medyada olmayı seviyorum. Yaşlanıp evde oturunca gözüm gördüğü kadar eğleneceğim bir mecra olacak

ŞÜKRAN OVALI

ŞÜKRAN OVALI

İnsanların iyi veya kötü yorumları beni ilgilendirmiyor doğrusu. Herkes kendisi için doğru olan ne ise onu yapsın.

TÜLİN ŞAHİN

TÜLİN ŞAHİN

Ben Instagram’ı çok yoğun kullanıyorum ve açıkçası eğleniyorum. Önemli olan paylaştığım fotoğraf ve videoyu benim beğeniyor olmam. Sosyal medyayı kapatmayı da hiç düşünmedim.

ASENA ATALAY

ASENA ATALAY

Sosyal medyada yaşamıyorum. Çok geç girdim, sıkılıp kapattığım da oluyor. Ne övgüye ne de sövgüye çok takılmak lazım. Hayat bunlara takılıp can sıkmak için fazla kısa...

AKASYA ASILTÜRKMEN

AKASYA ASILTÜRKMEN

İnsanlar akıllarına ne gelirse yazıyor. Benim için sosyal medya hayatımın bir parçası. Tıpkı sahne gibi kendimi ifade ettiğim bir platform. Hatta tatmin aracı. Allah’tan artık filtreler var. Bazı uygulamalar sayesinde kendimizi argo kelimelerden, sözlü şiddetten koruyabiliyoruz.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.