Ünlülerden Bodrum'a gelin çağrısı

Ege Denizi’nde meydana gelen 6,5 büyüklüğündeki depremin en çok hissedildiği yer Bodrum'du. Ancak buna rağmen ünlüler Bodrum'u terk etmedi...

24 Temmuz 2017, Pazartesi 13:43
A A
Tiyatro ve sinema sanatçısı Salih Kalyon, Bodrum'daki büyük depreme uykuda yakalandıklarını söyledi. Bahçeye çıktıktan kısa süre sonra olayın şaşkınlığını atlattıklarını anlatan Salih Kalyon, farkında olmadan yüzlerce depremin yaşandığını dile getirdi.
       
Depremin ilçede fazla hasara yol açmadığını ifade eden Salih Kalyon,"Korkulacak bir şey yok. Bodrum altyapı olarak kayaların üzerinde olan bir şehir. İlçe en güvenli yerlerden. Herkes Bodrum’a gönül rahatlığıyla gelebilir." dedi.

Eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu da Bodrum’un deprem bölgesinde olduğunu, ilçede yılın büyük bölümünde küçük çaplı da olsa sarsıntıların yaşandığını vurguladı. İlçedeki evlerin çoğunun depreme göre yapıldığına değinen Erman Toroğlu, depremin medyada farklı yansıtılmaya çalışıldığını savundu.ERMAN TOROĞLU: GEREKSİZ YERE OLAY BÜYÜTÜLDÜ


Depremin ardından "Orada şu kadar hasar oldu, buradan girdi, şuradan çıktı" gibi ifadeler kullanılmasını doğru bulmadığını anlatan Erman Toroğlu, şunları da söyledi: "O kadar hasar olacak tabii. Deniz gitti, geldi. Olayı tsunami yaptılar, burada tsunami olabilir mi? Deniz yükseldi, alçaldı, çıktı, indi. Bu her depremde olur. İnsanlarımız hala bilinçli değil. Gereksiz yere olay büyütüldü. Çok sık gittiğim Yunanistan’ın İstanköy Adası depremden oldukça hasar gördü. Ancak Bodrum’da çok fazla sıkıntı yaşanmadı. Bu kadar büyük bir depremin olduğu, can kaybının yaşanmadığı ilçeden insanların ayrılmayı aklının ucundan bile geçirmesine anlam veremiyorum. Yola çıkarsın, trafik kazasında ölürsün. Alnına yazıldıysa olur. Psikolojik bir etki var. Sahilde yatanlar oldu. Gittim evimde yattım."

Erman Toroğlu, büyük depremin ardından hasar almayan Bodrum’dan ayrılanların değil, ilçeye gelenlerin daha akıllıca hareket ettiğini söyledi. 


FEDON: BODRUM'DAN KAÇALIM DEMEK HATA


Şarkıcı Fedon, deprem gecesi Bodrum’daki bir gece kulübünde sahne aldığını kaydetti. Depremde ilçenin çok iyi bir sınav verdiğine işaret eden Fedon, "Bodrum’daki yapıların sağlamlığıyla deprem iyi atlatıldı. Kos’a baksınlar. Liman kalmadı, cami yıkıldı, birçok iş yeri zarar gördü, can kaybı var. Bodrum’dan kaçalım demek hata. Herkes rahat olsun, depremden korkanlar Bodrum’a gelsin. Bodrum depremde kaçılacak değil, sığınılacak bir liman." ifadelerini kullandı.


YONCA EVCİMİK: BODRUM'DA ESKİSİNDEN DAHA GÜVENİLİR YAŞANIR


Yaşamının büyük bir bölümünü ilçede geçiren oyuncu ve şarkıcı Yonca Evcimik de depremde İstanbul’da olduğunu belirtti. Şiddetli yaşanan depremde Bodrum’un yapılarının sağlamlığıyla ön plana çıktığına dikkati çeken Yonca Evcimik, "Hiçbir can kaybı olmadı, hatta mal kaybı olmadı denecek kadar hafif atlatıldı. Artık Bodrum’da eskisinden daha güvenli yaşanılır." dedi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.