Ünlülerin 15 Temmuz’u

Bugün 15 Temmuz kalkışmasının birinci yılını geride bırakıyoruz. Herkesin kalbinde derin yaralar açan o geceyi bir de ünlülerden dinleyin. İşte ünlülerin 15 Temmuz'u...

15 Temmuz 2017, Cumartesi 09:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
SİNAN AKÇIL

SİNAN AKÇIL

Saat 21.00’de menajerimle yemekteydik. Hareketliliği fark ettik. ‘Sözde askerler’ yolu kapatmıştı, eve gidemedik. İnsanlar panik halindeydi, F-16 seslerinden korkmuştu herkes. TV’deki görüntüler üzerine tweet attım; ‘Siz Türk askeri olamazsınız! Size teslim olmaz bu bu vatan’ yazdım. Milli bir refleksti!"

DENİZ SEKİ

DENİZ SEKİ

Cezaevinde radyoyu açtığımızda Cumhurbaşkanımızın halkı sokağa çağırdığını duyduk. Allah’ım nasıl isterdim bayrağımı alıp sokağa çıkmayı... Gelişmeleri endişe ve korkuyla takip ettik. Şanlı Türk ordusunu lekelemeye çalışan, gözleri dönmüş o hainlerin, ülkeme, meclisime ve vatanıma yapmaya kalktığı darbenin şimdi birinci yılındayız. Şehitlerimin ruhu şad, aziz milletimin demokrasi zaferi daim olsun. "

IŞIL REÇBER

IŞIL REÇBER

Hiç beklenmedik bir anda gelen darbe girişimi ve ülkemizi, devletimizi Cumhurbaşkanı'mızı savunmak adına sokağa dökülen halk... Canını verme pahasına değil canını vererek, canının canı evladını kaybederek engel olundu bu darbeye. Unutulmaz, unutulamaz... 15 Temmuz, halkın demokrasi adına vermiş olduğu mücadelenin günüdür, o yüzden çok önemlidir."

EBRU YAŞAR

EBRU YAŞAR

Geceyi, doğacak çocuğumu ve geleceğini düşünerek geçirdim. Silahlı eşkıyaların karşısına dikilirken hayatını kaybedenler için  gözyaşı döktüm. Bir anne, sanatçı ve vatandaş olarak halkının üzerine ateş açan, meclisini bombalayan, liderinin hayatına kastedenleri lanetliyorum." 

TARKAN

TARKAN

15 Temmuz'da; inanç, fikir ve duygu ayrılıkları ne olursa olsun, söz konusu ülkesine sahip çıkmak olduğunda halkın tek yürek olduğunu görmek beni çok etkilemişti. Ülkemizin her yerinden binlerce insan, bu korkunç darbe girişiminine günlerce direnmiş, demokrasiye sahip çıkmak için haftalarca süren nöbetler tutmuştu. Bu direniş beni hem çok duygulandırmış, hem de ülkemiz ve halkımız adına umutlandırmıştı. O karanlığın eşiğindeki günlerde bu mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimizi sevgi ve saygıyla anıyor, aile ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum. Dilerim ki o insanlar bizlere hep birlik ve beraberlik duyguları içinde olmamız gerektiğini hatırlatır. Sevgilerimle..."

FARUK K.

FARUK K.

Çınarcık’ta sahnedeydim. Bir anda konser alanı kaçışan insanların paniğiyle karıştı. Apar topar sahneden indim. O an çok korktum ve annemi aradım."

BURCU GÜNEŞ

BURCU GÜNEŞ

Ailemi aradım ve güvende olduklarını duyunca rahatladım. Sabaha kadar uyumadık. Her şey ürkütücü boyutlardaydı, panikle oradan oraya koşturduk. Etrafımızdaki her yer yıkılıyordu sanki. Savaş helikopterleri ve jetler hiç durmuyordu, insanlar sokaklardaydı. Çok dua ettim ülkemiz için."

SİMGE SAĞIN

SİMGE SAĞIN

Konser vermek için Dikili’deydim. Aynı gün single’m çıkmıştı ve bunun heyecanını yaşıyordum. Büyük umutlarla İzmir’e doğru yola çıkmıştım ama haberleri duyunca hemen programımı iptal ettim. Hiçbir şey düşünemiyor, korkuyordum."

DERYA ULUĞ

DERYA ULUĞ

Hepimiz panik ve endişe içindeydik. O akşam konser için Ayvalık’taydım. Önce bir arkadaşım aradı, ardından yaşananları TV’den takip ettik. Dilerim bunlar bir daha yaşanmaz. "

BETÜL DEMİR

BETÜL DEMİR

O gece Yeni Türkü dinlemeye gittik. Konserin ortalarına doğru insanlar panik olmaya başladı. Hepimize evlerimize gitmemiz gerektiği söylendi. Kadıköy’de oturduğum için köprüye ulaşamadım, ailemin evinde kaldım. Milletçe yaşadığımız bu elim olayın bir daha tekrarlanmamasını, birlik ve beraberliğimizin ilelebet sürmesini diliyorum. Hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum."

AYŞE KUCUROĞLU

AYŞE KUCUROĞLU

Geçen yıl 15 Temmuz'da Mikonos'taydım. O gece bana dar geldi. İnsanın ülkesine girememesi ya da zor şartlarda girmesi ihtimali bile kişiye toprak aşkını hatırlatıyor. Halkımızın kararlı direnişiyle önlenen darbe girişiminin yıl dönümünde, halkımızın direnişinin kutlanması ve bu olaydaki şehitlerimizin saygıyla anılması; halkımıza ve şehitlerimize vefa borcumuz."

YAŞAR GAGA

YAŞAR GAGA

15 Temmuz’da stüdyoda 10 sanatçı arkadaşımla bir aradaydık. Birden elektrikler kesildi ve karanlıkta kaldık. Üzerimizden geçen jetler sanki bir metre uzaklıktaydı, sesler çok korkunçtu. İçimizde fenalaşanlar ve yaralananlar oldu. Cumhurbaşkanımızın çağrısını dinleyip, rahatladık."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ajda Pekkan lüks villasını yeniden satışa çıkardı