Ünlülerin dövmeleri ve anlamları

Hangi ünlünün dövmesi, ne anlam taşıyor? İşte Can Bonomo'dan Meryem Uzerli'ye, Barış Arduç'tan Gülşen'e ünlülerin dövmeleri ve anlamları...

04 Haziran 2020, Perşembe 08:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Birce Akalay

Birce Akalay

Marie Claire dergisine konuşan oyuncu Birce Akalay, “Aşık olunca ne hissediyorsun? Karnında kelebekler uçuşuyor mu?” sorusuna şu cevabı verdi:


“Kelebekler saçımda olur genelde. Ama bu, aşkla alakalı değil. Çocukluğumdan beri karşıma çıkarlar. Hatta bir tanesi hiç gitmesin diye 17 yaşında koluma dövmesini yaptırdım.”

Can Bonomo

Can Bonomo

Vücudunda 20 dövme olan Can Bonomo “Artık sayılarını unuttum, ben de bilmiyorum” demişti. Şarkıcı şimdi de boynuyla göğsü arasına aslan ve kurukafadan oluşan bir figür yaptırdı. Aslan güç ve cesareti simgelerken çağlar boyu isyankarlıkla özdeşleştirilen kurukafa da engellerin üstesinden gelip değerlerini korumak anlamına geliyor.

 Quaresma

Quaresma

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Quaresma'nın vücudunda dövme yaptırmadığı yer yok gibi. Geçen senelerde Beşiktaş'ın simgesi kartalın kanatlarını çizdirmiş, arasına da Portekizce, ''O seni kanatlarıyla koruyacak ve sen onların altında güvende olacaksın'' yazdırmıştı.

Quaresma daha sonra da Bebek’teki dövmecisinden Türk ve Portekiz bayraklarının karışımı bir figür tasarlamasını istemişti. Tasarımı beğenirse dövmesini yaptıracak.

Burcu Esmersoy

Burcu Esmersoy

Burcu Esmersoy’a muhabirler "Ensenizdeki Dragon dövmesinin anlamı ne"? diye sordu. Burcu Esmersoy şöyle cevap verdi:


“Beni arkamdan vurmaya kalkmayın, orada gözüm var demek. Kuyumu kazmak isteyenler oldu. Bu dövme beni onlardan koruyor."

Meryem Uzerli

Meryem Uzerli

Meryem Uzerli'nin bacağındaki dövmesi sosyal medya paylaşımında ortaya çıktı.

Şeyma Subaşı

Şeyma Subaşı

Şeyma Subaşı'nın dövmesinde 'Yapabileceğine inandı ve yaptı' yazıyor.

 Neslihan Atagül

Neslihan Atagül

Neslihan Atagül, dudağının içine dövme yaptırdı. 24 yaşındaki oyuncu dövmesinin fotoğrafını Instagram hesabından takipçileriyle paylaştı. Neslihan Atagül, dudağının içine yaptırdığı K harfi dövmesinin fotoğrafına eşi Kadir Doğulu'yu etiketledi. Neslihan Atagül dövme fotoğrafının altına Sade'in Love Is Found (Aşk bulundu) şarkısının "I know my eyes already like you" (Biliyorum gözlerim çoktan sevdi seni) sözünü yazdı.

 Yeşim Ceren Bozoğlu

Yeşim Ceren Bozoğlu

Yeşim Ceren Bozoğlu 'it say's alive' notunu düşerek sırtındaki dövmeyi sosyal medya hesabından paylaştı.

Ceyda Düvenci

Ceyda Düvenci

Oyuncu Ceyda Düvenci dövmesinin fotoğrafını "Bu su hiç durmaz" ve "Hoşgeldin yeni sanat eserim" notlarıyla paylaştı.

 Hazal Kaya

Hazal Kaya

Oyuncu Hazal Kaya, dövmesinin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Harry Potter hayranı olduğu bilinen Hazal Kaya, kitap serisinin yedincisi olan 'Harry Potter ve Ölüm Yadigarları'ndaki (Harry Potter and the Deathly Hallows) sembolü dövme olarak vücuduna kazıttı. 'Ölüm Yadigarları' işareti; görünmezlik pelerini, diriltme taşı ve asayı temsil ediyor.

Yıldız Asyalı

Yıldız Asyalı

Yıldız Asyalı, bir programda omuzundaki dövme sorulunca, “Karanlık güneş, ilk aşkımı temsilen yaptırdım” dedi. 

 Gökhan Özen

Gökhan Özen

Gökhan Özen, kızları Ada ve Derin'in adını, kalbe en yakın yer olan sol kolunun üzerine dövme olarak yazdırdı.

 Şahan Gökbakar

Şahan Gökbakar

Şahan Gökbakar 2 yaşındaki oğlu Deniz Efe'nin portresini koluna dövme olarak yaptırdı.

 Elçin Sangu

Elçin Sangu

Elçin Sangu, vücuduna yaptırdığı dövmeyi sosyal medyadan paylaştı. Elçin Sangu dövmesini takipçileriyle paylaşırken altına ise "Hayatım boyunca severek taşıyacağım canım dövmem... Senin sayende öyle tatlı insanlarla tanıştım ki hepsine sevgiyle sarılırım... Varoluşun için yaratıcın Okan Uçkun'a ve kalem arkadaşı Deniz Çildam'a kocaman sevgiler" notunu düştü.

Ceyda Ateş

Ceyda Ateş

Ceyda Ateş'in elinde eşi Buğra Toplusoy'un ismi yazıyor.

Ceyda Ateş daha sonra da sevgilisinin ve kendi burcu olan aslanı parmağına dövme olarak yaptırdı.

Gülben Ergen

Gülben Ergen

Gülben Ergen koluna gülen surat ve kulağına da nota dövmesi yaptırdı.

 Caner Erkin

Caner Erkin

Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin oyuncu eşi Şükran Ovalı'nın dövmesini yaptırdı.

Hadise

Hadise

İlk dövmesini kardeşleriyle beraber yaptırdığını söyleyen Hadise, kolunda Roma rakamlarının olduğu bir dövmeye sahip. 27 Aralık 2008'i işaret eden dövmenin anlamı, şarkıcı tarafından açıklanmıyor. Ensesinde "alis volat propris" yazıyor ve bu yazı "kendi kanatlarıyla uçan kız" anlamını taşıyor. Belinde yer alan dövmesi, Tibet diline ait bir yazı. Anlamı ise "zor durumdakilerle gönül birliği yapan iyi kalpli insan" olarak biliniyor.

 Murat Dalkılıç

Murat Dalkılıç

Soyadını kolunda taşıyan şarkıcı Murat Dalkılıç dövmesini, "Beni büyüttü, hayata dair bildiğim her şeyi o öğretti" dediği dedesi için yaptırdığını belirtiyor.

 Barış Arduç

Barış Arduç

Oyuncu Barış Arduç, kolundaki dövmenin eski bir kabilenin sembolü olduğunu söylüyor.

Gülşen

Gülşen

Gülşen, "Varoluşun kendisini seviyorum" diyerek, bileğine ilahi aşkı simgeleyen "Her şey aşktan" yazan dövmesini yaptırdı.

Buse Narcı

Buse Narcı

Buse Narcı'nın ensesinde Özcan yazıyor. Ancak bu eski sevgilisi Özcan Deniz'in adı değil, babasının adı. Buse Narcı'nın babası 1999 yılında Gölcük'te askerdi. Depremde göçük altında kalarak şehit oldu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 dakikada magazin turu (4 Haziran 2020)