Ünlülerin dövmeleri ve anlamları

Hangi ünlünün dövmesi, ne anlam taşıyor? İşte Ceyda Düvenci'den Meryem Uzerli'ye, Barış Arduç'tan Kıvanç Tatlıtuğ'a ünlülerin dövmeleri ve anlamları...

13 Şubat 2018, Salı 12:04 Son Güncelleme:
A A

Oyuncu Ceyda Düvenci yeni dövmesinin fotoğrafını "Bu su hiç durmaz" ve "Hoşgeldin yeni sanat eserim" notlarıyla paylaştı.

İşte Ceyda Düvenci'nin dövmesi

Son olarak Cingöz Recai filminde rol alan Meryem Uzerli'nin bacağındaki yeni dövmesi sosyal medya paylaşımında ortaya çıktı.

Oyuncu Hazal Kaya, yeni dövmesinin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Harry Potter hayranı olduğu bilinen Hazal Kaya, kitap serisinin yedincisi olan 'Harry Potter ve Ölüm Yadigarları'ndaki (Harry Potter and the Deathly Hallows) sembolü dövme olarak vücuduna kazıttı.

'Ölüm Yadigarları' işareti; görünmezlik pelerini, diriltme taşı ve asayı temsil ediyor.

Yıldız Asyalı, Uçankuş TV ekranlarında Ufuk Ağca ve Anil Budak’ın hazırlayıp sunduğu 'Tahinim Pekmez' isimli programda omuzundaki dövme sorulunca, “Karanlık güneş, ilk aşkımı temsilen yaptırdım” dedi. 

"İlk aşkınız kim?" sorusuna da cevap veren oyuncu, "İlk aşkım bende saklı, ama bu kadar konuşulacağını ve merak edildiğini hiç düşünmemiştim" ifadelerini kullandı.

Gökhan Özen, kızları Ada ve Derin'in adını, kalbe en yakın yer olan sol kolunun üzerine dövme olarak yazdırdı.

Şahan Gökbakar ile eşi Selin Gökbakar yılbaşını dostları Engin-Neslişah Düzyatan çiftiyle birlikte kutladı.Eşiyle fotoğrafını paylaşan Şahan Gökbakar'ın kolundaki dev dövme dikkat çekti. Komedyenin 2 yaşındaki oğlu Deniz Efe'nin portresini koluna dövme olarak yaptırdığı anlaşıldı.

Elçin Sangu, vücuduna yaptırdığı dövmeyi sosyal medyadan paylaştı.

Elçin Sangu yeni dövmesini takipçileriyle paylaşırken altına ise "Hayatım boyunca severek taşıyacağım canım dövmem...senin sayende öyle tatlı insanlarla tanıştım ki hepsine sevgiyle sarılırım... varoluşun için yaratıcın Okan Uçkun'a ve kalem arkadaşı Deniz Çildam'a kocaman sevgiler" notunu düştü.

Neslihan Atagül, dudağının içine dövme yaptırdı. 24 yaşındaki oyuncu yeni dövmesinin fotoğrafını Instagram hesabından takipçileriyle paylaştı.

Neslihan Atagül, dudağının içine yaptırdığı K harfi dövmesinin fotoğrafına geçen yaz evlendiği eşi Kadir Doğulu'yu etiketledi. Neslihan Atagül dövme fotoğrafının altına Sade'in Love Is Found (Aşk bulundu) şarkısının "ı know my eyes already like you" (Biliyorum gözlerim çoktan sevdi seni) sözünü yazdı.

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Quaresma'nın vücudunda dövme yaptırmadığı yer yok gibi. Geçen yıl ensesine Beşiktaş'ın simgesi kartalın kanatlarını çizdirmiş, arasına da Portekizce, ''O seni kanatlarıyla koruyacak ve sen onların altında güvende olacaksın'' yazdırmıştı.

Quaresma şimdi de Bebek’teki dövmecisinden Türk ve Portekiz bayraklarının karışımı bir figür tasarlamasını istemiş. Tasarımı beğenirse dövmesini yaptıracak.

Burcu Esmersoy, Suadiye’deki gece kulübü ‘Stalk’un açılışına katıldı. “Yeni mekana uğur parası bırakmak adettir deyip tezgaha 50 TL koydu.

Burcu Esmersoy’a muhabirler “Ensenizdeki Dragon dövmesinin anlamı ne? diye sordu. Burcu Esmersoy şöyle cevap verdi:

“Beni arkamdan vurmaya kalkmayın, orada gözüm var demek. Kuyumu kazmak isteyenler oldu. Bu dövme beni onlardan koruyor.

Acun Ilıcalı'nın müstakbel eşi Şeyma Subaşı'nın dövmesinde 'yapabileceğine inandı ve yaptı' yazıyor.

Erkek arkadaşı Buğra Toplusoy'u kısa bir süreliğine Amerika'da bırakan oyuncu Ceyda Ateş, önceki gün Etiler'de görüntülendi.

Proje okumaya geldiğini ve tekrar geri döneceğini belirten oyuncu, evlilik sorularına ''Evlilik konularına hiç girmeyelim. Olursa duyarsınız'' cevabını verdi.

Ceyda Ateş'in elindeki ‘'Buğra' dövmesi dikkat çekti.

Oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla sosyal medyayı salladı.

Bir dönem fazla kilolarıyla başı dertte olan oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu, sosyal medyadan sırtına yaptırdığı dövmenin fotoğrafını paylaştı.

Bir hayli cesur poz için 'it say's alive' notunu düşen sevilen oyuncuya takipçilerinden yorum yağdı.

İŞTE YEŞİM'İN O DÖVMESİ:

Gülben Ergen

Gülben Ergen

Önceki gün Bebek’te görüntülenen Gülben Ergen yeni yaptırdığı kolundaki gülen surat ve kulağındaki nota dövmeleriyle dikkat çekti.

Gülben Ergen “Dadı tadında bir iş gelirse dizide de rol alabilirim. İşler geliyor, okuyorum şeklinde konuştu.

Galerici Mete Okay İnan'la boşanma davası devam eden Ebru Destan, Bebek'te görüntülendi. Evlendiği zaman yüzük takmayı sevmediği için parmağına 'Love' yazdıran eski manken, ''Dövme yaptıran herkesin ya evliliği ya da ilişkisi bitti. Bana da uğursuzluk getirdi'' dedi.

Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin oyuncu eşi Şükran Ovalı'nın dövmesini yaptırdı.

Yaptırdığı dövmeyi Instagram hesabından paylaşan Caner Erkin'in bu fotoğrafı kısa sürede binlerce beğeni aldı ve yorum yağmuruna tutuldu.

İlk dövmesini kardeşleriyle beraber yaptırdığını söyleyen Hadise, kolunda Roma rakamlarının olduğu bir dövmeye sahip. 27 Aralık 2008'i işaret eden dövmenin anlamı, şarkıcı tarafından açıklanmıyor. Ensesinde "alis volat propris" yazıyor ve bu yazı "kendi kanatlarıyla uçan kız" anlamını taşıyor. Belinde yer alan dövmesi, Tibet diline ait bir yazı. Anlamı ise "zor durumdakilerle gönül birliği yapan iyi kalpli insan" olarak biliniyor.

Soyadını kolunda taşıyan 32 yaşındaki şarkıcı Murat Dalkılıç dövmesini, "Beni büyüttü, hayata dair bildiğim her şeyi o öğretti" dediği dedesi için yaptırdığını belirtiyor.

Oyuncu Barış Arduç, kolundaki dövmenin eski bir kabilenin sembolü olduğunu söylüyor.

Buğra Toplusoy ile birlikte olan oyuncu Ceyda Ateş aslan sevgisini ölümsüzleştirmek için soluğu dövmecide aldı.

29 yaşındaki oyuncu sevgilisinin ve kendi burcu olan aslanı parmağına dövme olarak yaptırdı.

40 yaşındaki şarkıcı Gülşen, "Varoluşun kendisini seviyorum" diyerek, bileğine ilahi aşkı simgeleyen "Her şey aşktan" yazan dövmesini yaptırdı.

Buse Narcı'nın ensesinde Özcan yazıyor. Ancak bu eski sevgilisi Özcan Deniz'in adı değil, babasının adı. Buse Narcı'nın babası 1999 yılında Gölcük'te askerdi. Depremde göçük altında kalarak şehit oldu.

ANGELINA JOLIE

ANGELINA JOLIE

ABD'li oyuncunun beli, kolları, kasığı ve sırtı dahil olmak üzere vücudunun pek çok yerinde dövme mevcut. Eski eşi olan Billy Bob'un ismini kolunun üst kısmına yaptıran yıldız, ayrılık sonrası bu dövmesini sildirdi. Bunun yerine 6 çocuğunun ve eşi Brad Pitt'in doğum yerlerinin koordinatlarını yazdırdı. 41 yaşındaki yıldızın en ilgi çeken dövmelerinden biri ise sol omzunun arka tarafında bulunan Khmer duası. Dua, düşmanlarının ondan uzak durması, zenginliğin, sevenlerinin ve güzelliğin onu hiç terk etmemesi anlamına geliyor.

Angelina Jolie'nin dünyaca ünlü dövme sanatçısı Thai Monk'e yaptırdığı dövmeler detayları ve fotoğrafları ortaya çıktı. Thai Monk, Angelina Jolie'nin sırtına yaptığı dövmede Uzakdoğu ve Budist inancındaki simgelerini işledi.

Thai Monk solda ve sağda birbirine aşık iki eşin hikayesini yazdı. Soldaki dövme kadını, sağdaki dövme erkeği anlatıyor. Angelina Jolie, Brad Pitt ile aşk yaşamaya başladıktan sonra bu dövmeleri yaptırdı. Solda kendisi ve sağda Brad Pitt vardı. Son olarak 2016’da tekrar Thai Monk’a giden Jolie bu kez tüm sırtına Budist aşk efsanesini yazdırdı. Brad Pitt de mide bölgesine küçük bir dövme yaptırdı. Ünlü çift aynı yılın Eylül ayında da boşanmıştı.

Ezgi Mola

Ezgi Mola

Hayvanlara düşkünlüğü ile bilinen Ezgi Mola, Kuki ve Suşi Mola isimlerini verdiği köpeklerinin fotoğrafını kaburgasına dövme yaptırdı.

Kısa sürede 30 bin beğeni alan fotoğrafa, takipçileri yorum yağdırdı. Bazıları dövmeyi çok beğendiğini söylerken, bazıları da olumsuz görüşünü bildirdi.

Eski İngiliz futbolcu ve bugünün moda ikonu David Beckham, vücudundaki dövmelerin fazlalığıyla tanınıyor. 41 yaşındaki yıldız, vücudundaki dövmelerin yaşadığı şampiyonluklar, eşi, çocukları ve dini inancı hakkında olduğunu söylüyor.

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston

ABD'li yıldızın en çok dikkat çeken dövmesi sağ ayağının üzerinde yer alıyor. Oyuncu, ayağına ölen köpeği Norman'ın adını yazdırdı.

Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ

Oyuncunun sol kolunda, "Beni sadece Allah yargılayabilir" anlamına gelen "Only Allah can judge me" yazıyor. Tatlıtuğ'un diğer kolunda ise renkli bir ejderha dövmesi mevcut. 

İlk albümü 'Aşk İle'yi koluna, ikinci albümü 'Sesi Gülen Adam'ı da sırtına yazdıran Koray Avcı, ''Bu iki albüm de benden bir parça'' dedi. 

Emre Altuğ 2013 yılında 'Hangimiz Tertemiz' adlı şarkısını sırtına geçici dövme yaptırdı.

Sırt dekoltesiyle dövmesini gözler önüne seren İrem Derici, dövmenin anlamı sorulunca şöyle dedi: ''8 yıl önce Angelina Jolie’den esinlenip yaptırdım. O zaman hayrandım ablaya. Kafa da ermiyor dövmenin çıkmadığına. Sanki tişört, çıkarıp atacağım! Abladan hatıra kaldı. Şifresi yok, varsa siz çözün.

Angelina Jolie’nin dövmesi, Kamboçya’da kullanılan Khmer dilinde bir dua. Angelina Jolie, dövmeyi kendisini ve evlatlık edindiği Kamboçyalı oğlu Maddox’u kötülüklerden koruması için yaptırmış.

Wesley Sneijder

Wesley Sneijder

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızının göğsünde İncil'den alınan "Ölüm gölgesi vadisinde gezsem bile kötülükten korkmam" sözleri dövme olarak yer alıyor. 32 yaşındaki futbolcu, kollarında da pek çok farklı dövmeye sahip.

Rihanna

Rihanna

Vücudunun farklı bölgelerinde pek çok dövmesi olan şarkıcının merak edilen dövmelerinden biri, Chris Brown'dan ayrıldıktan sonra yaptırdığı dövme. Sağ köprücük kemiğinin altında yer alan dövmede "Asla hata değil, her zaman için ders" yazısı yer alıyor.

Lıonel Messi

Lıonel Messi

Barcelona'da forma giyen Arjantinli yıldız, bacağında oğlu Thiago'nun el izini taşıyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...