Utanç verici

Ankara'da geçirdiği bir kaza sonucu felç ve kör olan 61 yaşındaki Dursun Erselligil ödemediği 45 liralık su faturası yüzünden hapse girdi

28 Şubat 2010, Pazar 05:00
A A

TEKERLEKLİ SANDALYEYE MAHKUM

61 yaşındaki Dursun Erselligil, eşi Zeynep’le (60) birlikte Ankara’nın gecekondu semti Yenidoğan’da oturuyor.

Dursun Erselligil bir kaç yıl öncesine kadar hamallık yaparak geçiniyordu, ancak geçirdiği kaza sonucu kör ve felç olmuştu. Okuma-yazması olmayan karı-kocaya 45 TL’lik su faturası geldi.

İddiaya göre yaşlı çiftin faturadan haberi olmadı. Borç ödenmeyince ASKİ (Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi) ekipleri bir sabah eve gelip ailenin su sayacını söküp gitti.

9 GÜN HAPİS CEZASI ALDI

Dursun Erselligil’e kaçak su kullanmaktan dava açıldı. 25 Şubat’ta eve polis geldi. Polis yardımıyla mahkemeye götürülen Dursun Erselligil 6 ay hapis ve 990 TL para cezasına çarptırıldı.

İtiraz süresi dolduğu için karar kesinleşmişti. Hakim cezayı 9 güne indirdi. Tekerlekli sandalyeye mahkum olan Dursun Erselligil herkesin şaşkın bakışları arasında Sincan L Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Türker KARAPINAR

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.