'Utanç yürüyüşü' gizli kalmadı!

Magaluf’ta yaşanan, Magaluf’ta kalamadı!  Bu tatil köyünde olanlar gündemi salladı

A A

Bir Facebook sayfasının, İspanya’daki ünlü tatil beldesi Magaluf’ta ‘akşamdan kalma’ turistlerin ‘utanç yürüyüşü’ fotoğraflarını yayınlaması sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Görüntüleri paylaşanlar bunun sadece ‘gülmek için’ olduğunu savunanlara karşılık, öfkeli insanlar özel hayatın ihlal edildiğini söyledi.

250 binden fazla izlenen rahatsız edici bir videoysa kapıyı açmaya çalışan sarhoş bir kadının, başka bir turist tarafından videoya alınıyordu. Birçok kişi bunların aptalca ve aşağılayıcı olduğunu söyleyerek sayfayı eleştiri yağmuruna tuttu.

Fotoğraf ve görüntülerin birçoğunda kadınlar elleriyle yüzlerini ve vücutlarını gizlemeye çalışıyorlar. Eleştiri oklarının hedefi olan görüntüleri paylaşan kişiler ‘Bu sadece şaka. Bunları gören, izleyen kadınlar bunu umursamayacak bile. Sadece gülecekler’ şeklinde konuştu.

‘Utanç yürüyüşü’ seks yapılan bir gecenin sabahında eve dönmek anlamında kullanılan bir terim.

İspanya'nın Akdeniz'de bulunan Belear adalarındaki Magaluf şehri her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği ünlü bir tatil bölgesi. Avrupalı turistlerin sıklıkça tercih ettiği şehir, gece hayatıyla oldukça ünlü. Özelillikle ingiliz turistler İspanya'nın tatil cenneti Magaluf'ta kendilerinden geçiyorlar...

Magaluf şehrinde çekilip sosyal medyada paylaşılan bu görüntüler ise oldukça popüler.

 “Walk of Shame” (Utanç Yürüyüşü) adını verdikleri bu ifade gece boyunca   parti ya da barda eğlenenen gençlerin sabah parti kıyafetleriyle kaldıkları otellere ya da evlerine dönmesini anlatıyor.

Eleştirilemesine rağmen geçler arasında bu paylaşımlar oldukça yaygın.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kızı 6 kişiyi öldürmüştü.. '1.5 milyon dolar verelim affedin'