Utangaç erkekleri anlamanın 7 yolu

Hiç, utangaç bir erkekle flört ettiniz mi? Erkek türleri arasında en zorlarıdır. Düşüncelerini rahatça dile getiremez, size dokunamazlar bile. Siz ise artık adım atmanın zamanının geldiğini düşünüyorsunuzdur. Peki utangaç erkekleri anlamanın yolları yok mu? İşte utangaç erkekleri anlamanın yolları!

18 Mart 2021, Perşembe 17:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Uzun süredir yalnız olabilirler

Uzun süredir yalnız olabilirler

Bazı erkekler gözlerini sadece bir kıza dikerler ve hayatlarını ona göre yaşamaya karar verirler. Ama tek bir kuralları vardır: “Asla hamle yapmamak!!!” Hayatında böyle bir erkeğe rastladıysan, tükenmenin ne demek olduğunu çok iyi anlıyorsundur. Saatler boyunca süren mesajlaşmalar, sohbetlerde “söyle artık şunu” dercesine açtığın konular, gözlerini kaçırmalar ya da saatlerce gözlerinin içine bakıp “hiç” diyerek geçiştirmeler… Bu erkekler başkalarının hayatına müdahale edecekleri korkusuyla yanıp tutuşur ve düştükleri ikilemden asla çıkamazlar. Ya da yalnızlıkları o kadar güzel gelir ki, düzenlerini bozmak ve hayatı başkasıyla paylaşmak istemezler. O yüzden, ilk adımı mutlaka senin atman ve “beni rahatsız etmiyorsun” mesajını ona iyice belli etmen gerekir. Sorumluluğu paylaşmak için, biraz sorumluluk alma zamanı…

Sürekli sanki  sana mesaj yolluyor hissi…

Sürekli sanki sana mesaj yolluyor hissi…

Başlamanın eşiğindeki bir ilişkinin tüm sırları, açıkça belirtilmeyip mesajlar ardına saklanmış sözlerde ve davranışlarda saklı olabilir. Çekingen erkekler karşı cinse özellikle net tavırlarla yaklaşmaktan kaçınarak bir anlamda korkak dövüşürler. İlişkiye giden yolda sürekli yoklamalar yaparak, senden daha ciddi bir karşılık gelmesini beklerler. Bu kimi zaman iltifatlarla, kimi zaman vakit geçirme önerileriyle, kimi zaman da nereden çıktığını bile anlayamadığın tartışmalarla olabilir. Çift olmaktansa, “çiftmiş gibi” oyunlar oynayarak adeta seni tahrik etmeye ve sorumluluk almaya iterler. 

Sürekli seni izliyordur

Sürekli seni izliyordur

Bazı erkekler ise (tabii ki utangaç erkeklerden bahsediyoruz) sana olan ilgisini hiçbir hareketle belli etmez. Ama nasıl oluyorsa bir şekilde senin her yaptığından haberdar olurlar. İki kelime konuşmadığın ve adeta senden kaçarcasına uzaklaşan birisinin Instagram’ında paylaştığın her fotoğrafı beğenmesi, ertesi gün bakışlarını üzerinde birkaç saniye tutup masadan kalkıp uzaklaşması sana tanıdık geliyor değil mi? Bütün bunların nedeni, utangaç olduğu kadar sakin bir yapısının olduğunun da işareti olabilir. Ya da dikkat: Tehlikeli bir çapkın etrafında dolanıyor ve aklını kurcalıyor da olabilir. Sessizlik korkutucudur. Biraz paranoya zamanı…

“Sen bana fazlasın…”

“Sen bana fazlasın…”

İnsanı bu kadar soğutan bir davranış çok nadiren bulunabilir. “Sen bana göre çok iyisin, ben seni hak etmiyorum, sen daha iyilerine layıksın” gibi lafların ayrılık konuşmalarının manşetlerini süslemesi hiç de tesadüf değil. İster ilişkiden önce söylensin isterse de ayrılık konuşmasında geçsin, her iki türlüsünde de ortada korkaklık kol geziyor demektir. Seninle birlikte olabileceğini hayal bile edememesinin sebebi seni gözünde fazla büyüttüğünden değil; kendisine olan güveninin azlığından kaynaklanıyor olabilir. İlk adımı atıp, onun için fazla olmadığına inandırmak ise yine sana kalmış. Bu çekincelerini yenecek küçük bir hamle yapman bile ona öyle büyük cesaret verecektir ki, ayakların havadayken kendini saatlerce öpüşüyor olarak bile bulabilirsin.

Senin yanında gergin hissediyor olabilir

Senin yanında gergin hissediyor olabilir

Çekingen erkekler kafaları içinde sürekli binlerce plan yapıp binlerce kez onları bozduğu için, bir süre sonra senin yanındayken her davranışlarını kontrol altında tutmak gibi bir mücadeleye girebilirler. Bunun doğal bir sonucu olarak da gerginleşebilirler. Kendilerine sorduklarında ya durumu inkar edeceklerdir ya da seni çok önemsediklerini belirteceklerdir. İkinci yanıtı aldıysan ne ala. Çünkü ufacık da olsa bir adım atmış demektir. 

Sonsuza kadar flört!

Sonsuza kadar flört!

Onunla ilk tanıştığın günden beri sana olan ilgisi hiç azalmadan devam ediyor olabilir. Ayağın taşa takılsa etrafında o vardır; ağzın kurusa elinde damacana ile yanında belirir. Ama utangaç bir erkeğin vazgeçemediği en kötü huylarından birisi bu durumu sonsuza kadar sürdürebilecek bir enerjiye sahip oluşudur. Bu gidişe birilerinin dur demesi şart: O da tabii ki yine sen oluyorsun. Sana sunduğu her davranışın sende olumlu etkiler bırakmasını elbette ki bekliyordur. O yüzden, ona verdiğin tepkiler üzerinde biraz kafa yormalı ve onu harekete geçirecek yöntemler bulmalısın. Ondan hoşlandığını bir şekilde belli etmen ise işlerde bir dönüm noktası olabilir.

 Elçilik görevi sürdüren ortak arkadaşlar…

Elçilik görevi sürdüren ortak arkadaşlar…

Burada söz konusu olan şey asla aklını çelmeye çalışan ve senin iyiliğini isteyen arkadaşların değil. Onun senden hoşlandığını ama doğru zamanı bir türlü bulamadığını söyleyip duran ortak arkadaşlardan bahsediyoruz. Bu durum kesinlikle ilk hamleyi senin yapman için kurulmuş bir planın parçasıdır. Ortak arkadaşlarınla bu konu üzerine konuşabilecek pozisyona gelebilmen elbette güzel; ama ilk hamle yine senden bekleniyor demektir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Her erkeğin bilmesi gerekiyor! Kadınların kalbini eriten 8 hareket