Uygulaması kolay Japon tekniğiyle üç haftada zayıflayın

İnce fizikleriyle dikkat çeken Japonların yağ yakma tekniğiyle vücudunuzdaki fazlalıklardan kurtulmanın yolları 

28 Kasım 2017, Salı 09:09
A A

Hemen hemen herkes yaz ayları yaklaşmaya başladığında kilo vermeye başlıyor halbuki sağlıklı bir şekilde bir kez kilo verip, sonra bu kiloyu korumak en iyi fikirlerden biri olabilir. 

İşte şimdi öğreneceğiniz teknik sayesinde vücudunuzdaki yağ oranını azaltabilir, tüm yıl boyunca kilonuzu koruyabilirsiniz.   

Aslında burada önemli olan vücudunuzdaki yağ oranını azaltmaktır.  

Japonlar bu teknik sayesinde günde birkaç dakikanızı ayırarak yağ yakmak mümkün olduğunu söylüyor. 

MİKİ EGZERSİZLERİ NEDİR?

MİKİ EGZERSİZLERİ NEDİR?

Aslında bu tekniği ilk olarak bir uzman Japon aktör Miki Ryosuke’ye sırt ağrısını dindirmek için vermişti. Ancak zamanla kilo vermede yardımcı olduğu görüldü.

Miki egzersizleri yapmaya başlayınca vücudunun değiştiğini farketti. Birkaç hafta içinde 12 kilo verdi ve bel çevresi 12 cm kısaldı.

Miki şimdilerde o tekniği herkesle paylaşmaya karar verdi.

Yağın içinde oksijen, karbon ve hidrojen bulunur. Soluk aldığınızda vücudunuza giren oksijen ise yağ hücrelerini karbon ve suya dönüştürür.

Yanlış duymadınız! Derin nefes almak kilo vermenize yardımcı oluyor.

Nefes alırken egzersiz yapmanız zorunlu değil. Ancak gösterildiği şekilde durmanız çok önemli.

Bir ayağınız önde olacak şekilde ayakta durun. Bu pozisyonda iken kalçanızı zorlamanız ve ağırlığınızı arkada kalan ayağınıza aktarmanız gerekiyor. Şimdi kollarınızı başınızın üstünde kaldırarak 3 saniye boyunca yavaşça derin nefes alın. Daha sonra nefesinizi 7 saniye boyunca güçlü bir şekilde verirken vücudunuzdaki bütün kasları kasın.

Ek olarak, uzmanların söylediği gibi bu teknik vücudun kaslarını güçlendirecek ve metabolizmayı hızlandıracaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.