Uyku pozisyonunuza göre ilişkiniz ne anlatıyor?

Edinburgh Uluslararası Bilim Festivali'nde çiftlerin uyuma pozisyonlarının ilişkileri hakkında ipuçları verdiğini açıklandı. Araştırma sonuçları ise bir hayli şaşırtıcı. İşte yapılan araştırma sonuçlarına göre uyku pozisyonunuza göre ilişki analizleri.

01 Kasım 2019, Cuma 10:45 Son Güncelleme:
A A
Başınızı göğsüne koyarak uyuyorsanız

Başınızı göğsüne koyarak uyuyorsanız


Bu en romantik uyku pozisyonlarından biridir. Eğer partneriniz genellikle bu şekilde uyumayı tercşh ediyorsa sizin güvende hissetmenizi sağlamaya çalışıyor olabilir.Birbirinize sarılıyorsanız


En yoğun ve uyurken en az görülen uyku pozisyonları arasında yer alır. Bu pozisyonda vücutlar nerdeyse birbirine geçer. Genellikle duyguların ve hislerin en yoğun olduğu ilişkinin ilk zamanlarında görülür. Bu pozisyon çiftlerin  birbirlerinden bir saniye bile ayrılmak istemediklerini gösterir.

Temas etme isteği

Temas etme isteği

Eğer yatarken el ele tutuşma ve dokunma ihtiyacı hissediyorsanız bu durum dengeli bir ilişkiniz olduğunu göstermektedir. Bu durumda çiftler her zaman yanında olduğumu unutma izlenimi vermeye çalışırlar.

Yüz yüze bakarak uyuma

Yüz yüze uyumayı seven çiftler ilişkilerinde iletişimin çok kuvvetli olduğu çiftlerdir. Bu çiftler iletişimin ilişkide en önemli unsur olduğunu düşünürler. 

Arkadan sarılma

Arkadan sarılma

Arkadan sarılma pozisyonu aynı zamanda kaşık pozisyonudur. Sarılan taraf her zaman koruyucu taraftır. Sarılanan taraf ise her zaman korunduğunu hissetmekten hoşlanan taraftır.
Temas etmeden uyumak


Bazı çiftler yatakta dinlenirken birbirlerine hiç dokunmamayı tercih ederler. Bu farklı anlamlara gelebilir. Ya ilişkileri sarılmaya ihtiyaç duymayacakları kadar yerleşik ve sağlamdır ya da ilişki tehlikededir ve artık birbirlerine dokunma ihtiyacı duymuyorlardır.

Yataktaki tüm alanı kaplamak

Yataktaki tüm alanı kaplamak


Bu bir sarılma şekli olamasa da çoğu çift için uyurken geçerli bir pozisyondur. Taraflardan biri yataktaki büyük bölümü kaplarken, diğeri kendine kalan alanla yetinir. Bunun anlamı az yer kaplayan tarafın diğerinin mutluluğu için fedakarlık yapmaya hazır olduğudur.Balayı sarılması


Uyku pozisyonlarının en samimisi; bu, kaşığın daha az yaygın alternatifi, yoğun duyguların mevcut olduğu anlarda ortaya çıkar – seks sonrası ya da ilişkinin başları gibi. Bazı çiftler, ilişkilerinin tamamı boyunca koruyabilir bu pozisyonu; ancak çift, birbirine, ayrı yatamayacak derecede bağımlı hale gelebilir.

Bacaktan sarılma

Bacaktan sarılma


Bu pozisyon, iki şeyi gösteriyor olabilir: birincisi, çift, fiziksel yakınlık gösterme konusunda çok rahat değildir ve bacaklar kazara temas eder. İkincisi, tamamıyla tersi olabilir; aşinalık, konfor ve sevgi göstergesi olabilir – neredeyse gizli bir şifre gibi.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kadın vücudunun en hassas erojen bölgeleri