Uyurken gözlerin şişmesini önlemenin yolları

Gözlerin altındaki koyu halkalar bazı zamanlar en dinlenmiş kişide bile görülebiliyor. Bazı zamanlarda göz altı halkalarına şişmiş gözler de eşlik edebiliyor. Uyurken göz şişmesini önlemenin yollarını merak edenlere, işte haberimiz...

08 Kasım 2021, Pazartesi 14:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
GENETİK NEDENLERİ OLABİLİR

GENETİK NEDENLERİ OLABİLİR

Tüm bakım be güzellik uygulamalarınıza rağmen göz altlarınızdaki koyu halkalardan kurtulamıyorsanız, bunun nedeni genetiğiniz olabilir. Göz altları cildin en ince derili alanlarından biridir ve çoğu zaman ihmal edilir.

Düzenli olarak göz altı bakımı yapmanız, gözlerinizin şişmesini en aza indirmenin ve koyu halkaları gidermenin anahtarı olabilir.

GÜNEŞ KREMİNİ İHMAL ETMEYİN

GÜNEŞ KREMİNİ İHMAL ETMEYİN

Koyu halkalarınızı azaltmanın en kolay yollarından biri, güneş kremi sürmeye başlamaktır.

Güneşin verdiği zararı tersine çevirmek ve pigmentasyonu azaltmak için; C vitamini, kojik asit ve meyan kökü özü gibi açıcı maddeler içeren ürünler kullanabilirsiniz. Ürünü siz uyurken emilmesi için sabah ve gece uygulayın. Ve bakımınızı tamamlamak için iyi bir güneş koruyucuya yatırım yapın.

SU İÇMEYİ UNUTMAYIN

SU İÇMEYİ UNUTMAYIN

Basit yaşam tarzı değişiklikleri, koyu halkaların görünümünde büyük bir fark yaratabilir.

Yüzünüzün o bölgesine kan akışını azaltmak için daha yüksekte uyumaya başlayabilirsiniz, sadece ikinci bir yastık bile işe yarar.

Daha fazla dinlenmek, özellikle sağlıklı bir hidrasyon seviyesi ile birleştirdiğinizde, göz altları koyuluklarınızın azalmasına yardımcı olabilir.

Susuz kaldığınızda, vücudunuz göz altı şişkinliğine katkıda bulunabilecek tüm sıvıyı tutmaya çalışır.

SOĞUK KAŞIK MUCİZESİ

SOĞUK KAŞIK MUCİZESİ

Göz altı şişkinliğini azaltmak için yapılan ilk değişiklikler arasında süt ürünlerini kesmek, alerjileri için antihistaminikler almak ve hatta iltihabı azaltmak için bölgeye zerdeçal özü koymak geliyor. Ancak klasik bir çare hala harikalar yaratabilir: soğuk kaşık kullanmak.

Dondurucudan çıkar çıkmaz iki temiz, soğuk kaşık kullanmak, göz altı şişliğinizde anında fark yaratabilir. Soğuk akışı, vücudun doğal drenaj sürecini başlatırken sıvı tutulmasını azaltmaya yardımcı olur. Bu uygulamalarla, sabah ilk iş olarak kapatıcıya koşmanıza gerek kalmayacak. 

Mahmure

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cilt ve saç sağlığı için almamız gereken kolajen tipi hangisi?