Uyuşturucu bağımlılığından kurtulmayı başarmış ünlüler

Dünyaca ünlü olan ve dünyanın her yerinde hayranı bulunan ünlü isimler her zaman güzel haberlerle karşımıza çıkmıyor ne yazık ki. Bazı ünlü isimler var ki; maalesef uyuşturucu ve alkol problemleri yaşayabiliyor. (Her insan gibi) Neyse ki onlar bu durumdan kurtuldu.

15 Nisan 2021, Perşembe 14:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Drew Barrymore

Drew Barrymore

1989'da henüz 13 yaşında rehabilitasyona giderek ve bağımlı olduğunu ilan ederek manşetlere çıktı. ET filmi kariyerine başladığında 6 yaşındaydı. 9 yaşındayken uyuşturucu kullanmaya başladı. Gençlik yıllarını kötü şöhretinin üstesinden gelmek için harcadı ve o zamandan beri bir oyuncu ve yapımcı olarak başarıya imza attı.

Robert Downey

Robert Downey

Robert Downey, gençlik zamanında uyuşturucu kullandığını ve erken kariyerinin çoğunu uyuşturucu etkisi altında geçirdiğini söylüyor. 1990'ların sonlarında ve 2000'lerin başında alkol ve birçok uyuşturucu çeşidini kullanmaktan California hapishanesinde ve devlet tarafından işletilen bir rehabilitasyon tesisinde zaman geçirdi. 2002 yılında iyileştiğini açıkladı.


Demi Lovato

Demi Lovato

İlk uyuşturucu kullandığında aile dostu televizyonda 17 yaşında bir aktris olduğunu söylüyor. Şarkı söyleme kariyeri yükseldikçe uyuşturucu ve alkol sorunları da arttı. 2010 yılında, ilk olarak bipolar ve yeme bozuklukları gibi ruh sağlığı sorunlarının yanı sıra bağımlılık tedavisi aradı. Devam eden iyileşmesini röportajlarda, sosyal medyada ve müziğinde ele aldı.

Ben Affleck

Ben Affleck

Ben Affleck, alkolle ilgili sorunları konusunda açıktı. 2001 yılında ilk kez rehabilitasyona gitti ve bağımlılığı "ömür boyu süren zorlu bir mücadele" olarak nitelendirdi. Affleck, 2018'de bir tedavi merkezinde kaldıktan sonra sosyal medyada "Bir sorununuz varsa, yardım almak zayıflık veya başarısızlık değil, cesaret göstergesidir" dedi.

Bradley Cooper

Bradley Cooper

Birkaç Akademi Ödülü'ne aday gösterildi ancak oyuncu başarıya giden yolda bazı zor zamanlar geçirdi. Yıllarca süren uyuşturucu ve alkol mücadelesi hayatını mahvetmekle tehdit etti adeta... 2004'te 29 yaşındayken bunları kullanmayı bırakma kararı aldığını söyledi. O zamandan beri Hollywood'un en güvenilir liderlerinden biri oldu.

Elton John

Elton John

AIDS krizi şarkıcıya bağımlılıklarını gidermek için 'ilham' verdi. Genç aktivist arkadaşı Ryan White, 1990 yılında öldüğünde uyuşturucu kullandığı için çok pişmanlık duyduğunu söylüyor. 1990'da tedavi gördü ve 2 yıl sonra Elton John AIDS Vakfı'nı kurdu.

Jamie Lee Curtis

Jamie Lee Curtis

Oyuncu ve çocuk kitabı yazarı, alkol ve uyuşturucu bağımlılığından kurtulmanın hayatının en büyük tek başarısı olduğunu söylüyor. İyileşmesini, girdiği programa ve benzer durumlarda başkalarının desteğine borçlu.

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe

Harry Potter serisinin yıldızı, ani zenginlik ve şöhretin kişisel problemler yarattığı bir başka genç oyuncu... Son üç Potter filminin çekimleri sırasında çok içtiğini ve sonunda bunun kontrol edemeyeceği bir şey olduğunu anladığını söylüyor. Son filmi tamamladıktan sonra istifa etti ve iyileşmek için büyük çaba harcadı.

Eric Clapton

Eric Clapton

Gitar efsanesi, uyuşturucu deneylerinden oluşan bir rock kültüründen sağ çıktı. 1970'lerin başında uyuşturucuya bağımlı hale geldiğini söylüyor. Clapton iyileşti, sonrasında yıllarca alkol ve uyuşturucu kullanmaya devam etti. Nihayet 1987'de rehabilitasyonda başarılı oldu. 1998'de Karayipler'deki Antigua adasında alkol ve uyuşturucu tedavisi için Crossroads Merkezi'ni kurdu.

Carrie Fisher

Carrie Fisher

Bağımlılık, Star Wars oyuncusu için ömür boyu süren bir savaştı. Sık sık uyuşturucu ve alkol kullanım bozukluğu ve iyileşme ile ilgili deneyimlerinin yanı sıra bipolar bozukluğu hakkında konuştu ve yazdı. Fisher, Atlantik ötesi bir uçuşta kalp krizi geçirdikten sonra 2016 yılında 60 yaşında öldü.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Demet Akalın'ın türbe ziyareti