Uzmanlara göre bir ilişkide aşktan daha önemli 10 şey

Başka birine karşı güçlü duygulara kapılmak çok kolaydır. Ne de olsa aşk, güçlü bir duygu kokteylidir ve gerçekten önemli olan tek şeymiş gibi görünmeye başlayabilir. Ancak uzmanlar , bir ilişkide aşktan daha önemli birkaç şey olduğu konusunda hemfikir. Bir çift olarak ilerleyeceğiniz bu keyifli yolda bunları akılda tutmak oldukça önemlidir.

28 Temmuz 2021, Çarşamba 12:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BİRBİRİNE GÜVENEBİLMEK

BİRBİRİNE GÜVENEBİLMEK

Birini ne kadar sevdiğinizin bir önemi yok: Eğer onlara güvenemezseniz, aşk ve sevgi pek bir işe yaramayacaktır. 

Güven, sağlıklı ilişkiler için çok önemlidir, bu nedenle uzmanların bir çiftin bağlantısını değerlendirirken her zaman ilk aradığı şeylerden aralarındaki güven duygusudur.

Güven olmadan, stresli ve incinmiş bir hayat yaşayacaksınız. Kendinize sorun, günlerinizi gerçekten karanlık ve güvenmek için yeterli olmayan yorucu bir endişeyle geçirmek istiyor musunuz? Bu güzel bir ilişki yaşamak ve yaşlanmak için doğru bir yol değil, bu yüzden ilişkinizde güveni öncelikli bir hedef haline getirin.

SAĞLAM VE KARŞILIKLI SAYGI DUYGUSU

SAĞLAM VE KARŞILIKLI SAYGI DUYGUSU

İkili ilişkilerde zaman geçtikçe ve çiftler arasındaki samimiyet arttıkça kişilerin birbirine daha rahat davrandıklarını ve incitici, kırıcı sözleri söylemekte sakınca görmediklerinin fark edildiğini kaydeden Psikoterapist/Aile Çift Ve Evlilik Terapisti Uzman Psikolog Naciye Tokaç, şöyle diyor

"Aradaki sevginin her şeyi kabullenebileceğini, sevginin her türlü kötülüğü affedebileceğini düşünmektedirler. Bu nedenle hakaretlere varabilen sözleri rahatça sarf etmekte; fiziksel şiddete varabilen saygısızca davranışlarda bulunabilmektedirler.

Her çift birbirine sonsuza kadar yoğun aşk hissetmeyebilir ancak ‘’Saygı duymak zorundadır’’.

GÜVENDE HİSSETMEK

GÜVENDE HİSSETMEK

İlişkinizde güvende misiniz ? Kendinizi güvende hissediyor musunuz? Cevap "hayır" ise, o kişiyi ne kadar sevdiğinizin bir nebze bile önemi yoktur, özellikle de ilişki duygusal olarak istismara dönüştüyse oldukça zararlı toksit bir durum ortaya çıkar. işin kötü yanı, odaklandığınız tek şey aşk olduğunda buradaki riskleri görmek gerçekten zor olabilir.

Terapist Rachel Dubrow'un dediği gibi, güvende hissetmemek gibi önemli bir durum söz konusu olduğunda, genellikle iyi bir çıkış yolu aramak en iyisidir. Sevgi, ne kadar uğraşırsanız uğraşın, duygusal olarak istismarcı bir partneri düzeltmek için asla yeterli olmayacaktır.

KARŞILIKLI MUTLULUĞA ÖNCELİK VERMEK

KARŞILIKLI MUTLULUĞA ÖNCELİK VERMEK

Herkes mutlu olmak ister ve mutluluk gerçekten önemlidir - her zaman mutlu olmayacak olsanız bile. Aslında, özellikle bir krizle uğraşıyorsanız, mutsuz olduğunuzda uzun süreler geçirmeniz normaldir. Ancak toplam mutlu zamanları mutsuz zamanlara karşı topladığınızda, mutlu zamanlar en üste çıkmalıdır.

En sevgi dolu, başa baş ilişkilerde bile bu iş gerektirir.

Klinik psikolog Josh Klapow, umutlarınızı, hayallerinizi ve korkularınızı paylaşmak da dahil olmak üzere birbiriniz hakkında öğrenmeye devam etmenin mutluluk için gerekli olduğunu söylüyor. "Eşinizi hayatında neyin yönlendirdiğini ve bunun zaman içinde nasıl değişebileceğini anlamak çok önemlidir" diyor.

GERÇEKTEN SEVMEK

GERÇEKTEN SEVMEK

İnsanların aslında sevmedikleri insanlarla, onları sevdikleri için ilişkide kalmaları sandığınızdan daha yaygındır . Beyninizi bunun etrafına saramıyorsanız, sizi her zaman yargılayan veya geçinmesi o kadar kolay olmayan akrabalarınızı düşünün. Onları aileden oldukları için seviyorsunuz ama aslında onların yanında olmaktan hoşlanmıyorsunuz .Aynı şey bir partnerle de olabilir ve bu gerçekten kötü bir durumdur.

Onları çok sevebilirsiniz, ama birlikte bir şeyler yapmaktan, birbirinizi güldürmekten ve vakit geçirmekten hoşlanmıyorsanız, o ilişki gerçekten bitmiştir.

BENLİK DUYGUSUNU KORUMAK

BENLİK DUYGUSUNU KORUMAK

"Biz" olmadan önce sendin ve bir ilişkiye girdiğinde de "sen" olmaya devam etmelisin . Uzmanlar kim olduğunuzun özünden vazgeçmeye değecek kadar sevgi yoktur diyor.

Bir ilişkiye girerseniz ve sonunda kendinizi kaybederseniz , kendi ilgi alanlarınızı unutursanız ve hedeflerinizden vazgeçerseniz, bu kendi yaşamınızdan vazgeçmekle aynı anlama gelir.

Sizin için önemli olan şeylere zaman ayırarak ve eşinizi de aynı şeyi yapmaya teşvik ederek kendinize geri dönmek için eşinizle birlikte çalışabilirsiniz.

BAĞIMSIZLIĞINIZIN KORUNMASI

BAĞIMSIZLIĞINIZIN KORUNMASI

Benzer şekilde, yapmak istediğiniz şeyleri yapmakta, kendiniz olmakta, bir yerlere gitmekte ve kendi düşünce ve hislerinize sahip olmakta özgür hissetmek bir ilişkide sadece önemli değil, gerçekten çok fazla önemlidir. Sevmek için tüm bunları kaybetmeyi tamamlayarak, aslında bunu bir kötülük olarak yapmış olacaksınız.

Partnerinizi kararlarınıza dahil edebilirsiniz (ve tabii ki yapmalısınız), ancak sizin için en iyisinin ne olduğuna karar vermekte ve gerektiğinde kendi yolunuzu çizmekte özgür olmalısınız .

HER ANLAMDA ADİL BİR İLİŞKİ

HER ANLAMDA ADİL BİR İLİŞKİ

Her zaman sizin yanınızda olan biriyle birlikte olmaktan daha iyi bir şey yoktur . Durum böyle olduğunda, hayat karşınıza ne çıkarsa çıksın, bir çift olarak her şeyin üstesinden gelebileceğinizi hissedeceksiniz. Yine de ilişki eşit değilse ve yalnızca bir kişi çaba gösteriyorsa, hızla yokuş aşağı gidecektir.

Ev işleri, duygusal destek ve benzeri şeyler söz konusu olduğunda bir denge kurmaya çalışmak, kalıcı bir ilişki türü yaratmak için çok önemlidir. Elbette, birbirinize yardım edebilir ve gerektiğinde adım atarak ve destekleyici olarak sevgi gösterebilirsiniz. Ancak her şeyin adil kalması için ilişkinizi düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun ve bunu karşılıklı olarak yapın

GÜÇLÜ BİR İLETİŞİM

GÜÇLÜ BİR İLETİŞİM

İletişim aşkın motorundaki benzindir, bu yüzden onsuz gerçek, kalıcı aşk olamaz. Sınırları belirlemek, sevginizi ifade etmek, sorunları çözmek, ihtiyaçlarınız hakkında konuşmak ve hatta iyi seks yapmak için bir ilişkide iletişime ihtiyacınız var .

Dubrow'un dediği gibi, bir çift yanlış anlaşılmalara kapıldığında, bazı zor konulardan kaçındığında veya ilişkilerindeki bir soruna çok fazla odaklandığında, bir ilişki çökmeye başlayabilir ve böylece döngüsel tartışmalara yol açabilir. Bu da, hayal kırıklığına ve kızgınlığa yol açabilir.

Dünyadaki tüm sevgiye sahip olabilirsiniz, ancak işlerin uzun vadede yürümesini sağlayan şey iyi iletişim olacaktır. 

İLİŞKİ İÇİN HAZIR HİSSETMEK

İLİŞKİ İÇİN HAZIR HİSSETMEK

Bazen kalp tamamen karmaşıktır. Birini sevebilirsin ama onunla olmak istemezsin ya da şu anda birlikte olmak istemezsin. Başka hedefleriniz olabilir, duygusal olarak müsait olmadığınızı hissedebilirsiniz veya bir taahhütte bulunmaya hazır olmayabilirsiniz . Burada zamanlama da önemlidir, bu yüzden ilişkide olmayı istemek aşktan daha ağır basabilir.

İşler biraz ters geliyorsa, partnerinizle ne istediğinizi ve uzun vadede işlerin nereye gittiğini gördüğünüz hakkında konuşmak, sahip olduklarınızın gerçekten işe yarayıp yaramadığını anlamanıza yardımcı olabilir. Tüm ilişkiler farklıdır ve birçok sorun çözülebilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Güvensizlikle başa çıkmanın yolları