Uzun ve güçlü bir ilişkinin sırrı: Birbirinizle dalga geçin

Uzun ve güçlü bir ilişkinin romantik akşam yemekleri, kırmızı güller ve mum ışığından geçtiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Modern ilişkiler genellikle kanepede televizyon izleyerek gerçekleşiyor. Yapılan bir araştırma, güçlü bir ilişkinin partnerinizle dalga geçme potansiyelinize bağlı olduğunu öne sürüyor.

14 Ocak 2020, Salı 14:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Modern ilişkiler, sandığımızdan daha sıradan olabiliyor. İş sonrası partnerinizle kanepeye oturup televizyon izlemek ve kahve içmek bile size yeter hale gelebiliyor. Ancak eğer ilişkinizin destansı bir romantizme dönüşmesini istiyorsanız, size bazı iyi haberlerimiz var. Yeni bir çalışma, partnerinizin utançtan yanaklarını kızartmanızın aslında daha güçlü bir ilişkiye zemin hazırladığını ortaya çıkardı.

Appalchian State Üniversitesi'ndeki araştırmacılara göre, 'birbiriyle her gün dalga geçen' çiftlerin uzun ve mutlu bir ilişkiye sahip olmaları daha olasıdır.

Uzmanlar, eşinize alay etmenin aslında onlar hakkında en çok sevdiğiniz şeyleri vurguladığını ve onların 'görüldüğünü' hissettirdiğine inanıyor. Bu da uzun vadede güçlü ve mutlu bir romantizm yaratıyor.

İlişki koçu Laurel House, 'Birbirinizin gözardı edilen tuhaflıklarını dile getirme şekliniz kendi karakteriniz hakkında bilgi verir. Bu tuhaflıklar eşiniz hakkında en çok sevdiğiniz şeyler olma eğilimindedir' diyor.

Öte yandan uzman, eşinizi alay etmenin, ilişkide karşılaşabileceğiniz daha küçük sorunları ortaya çıkarmanın iyi bir yolu olduğuna inanıyor. Çamaşır yıkamak veya alışveriş yapmak gibi.

'Bu tarzda sorunları ortaya çıkarmak zor şeyleri yumuşak bir şekilde ele almanıza yardımcı olur. Çoğu zaman, sadece bir konuya ışık tutarak partnerinizin çok şey bilmesini sağlayabilirsiniz.'

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Herkesin bilmesi gereken 9 ilişki sırrı