Vakti olmayanlar için en doğru makyaj teknikleri

Makyaj yapmaya çok vaktimiz olmadığı zamanlarda aceleyle yanlış ürünler kullanabiliyoruz.Hatta bazı zamanlarda makyaj ürünlerini yanlış şekilde uyguluyoruz. Ancak günlük makyaj rutininizde doğru ürünleri ve malzemeleri belirleyerek harikalar yaratabilirsiniz.İşte birkaç ipucu...

03 Temmuz 2017, Pazartesi 21:33
A A
1- FÖNDÖTEN

1- FÖNDÖTEN

İlk adım her zaman doğru fondöteni seçmektir. Bunun için cilt tipinize uygun fondöteni alın ve temel likit fırçalarınızdan biriyle uygulayın. Doğru kullanım yüzünüzdeki dört nokta olan alın, yanaklar ve çeneye parmaklarınızla dokunarak fondöteni sürmek ve daha sonra fırçayla dağıtmaktır. Fırça darbeleriniz alnınızda ileri geri şeklinde olmalı yanaklarınızda ise yüzünüzün merkezinden uzaklaşacak şekilde yayılmalıdır. Aynı şekilde çenenizde de ileri geri hareketlerle fondöteninizi yedirmelisiniz.  

2-CONCEALER

2-CONCEALER

Concealer uygularken özellikle göz altlarında kalınlık hissetmeniz mümkündür. Ancak bunun önüne geçmeniz için çok basit bir yöntem bulunuyor. Ürüne fırçanızı daldırmadan önce fırçanızı bir damla nemlendiriciye daldırın ve ondan sonra ürüne sürün. Daha sonra gözlerinizin altına 4 kez vurarak ürünü yedirin. Sonrasında fırça ile iyice homojen bir hale gelene kadar yedirin. Son olarak da parmaklarınızla pürüzsüz hale getirin. Parmakla düzeltmek vücut ısınızla daha doğal bir görüntüye neden olacaktır.  

3- PUDRA

3- PUDRA

Pudranızı yüzünüze ne ile ve nasıl uyguladığınız doğal görüntü için çok önemlidir. Bunun için çoğumuz büyük fırçaları tercih ederiz ancak doğru olan küçük bir pudra fırçasıyla deriye pudranızı tampon hareketlerle yaymaktır.  

4- BRONZLAŞTIRICI

4- BRONZLAŞTIRICI

Bronzlaştırıcı kullanımı son derece önemlidir. Çünkü kontür makyajın hayatımıza girmesiyle birlikte durumu biraz abartmış bulunuyoruz. Oysa eğer zayıf bir ışıkta olmayacaksanız ve gece dışarıya çıkmıyorsanız abartılı bir bronzlaştırıcı kullanmanıza gerek yok. Yapacağınız tek şey en kabarık fırçanızı almak ve yanaklarda yukarı aşağı alın ve çenede yatay hareketlerle uygulamak.  

5- ALLIK

5- ALLIK

Allıklarımızı genelde beğendiğimiz renklerden seçeriz. Aslında önemli olan cildinizin rengine uygun allığı seçmektir. Bunun için öncelikle cilt renginizi belirleyin ve sonrasında yoğun bir fırçayla yanaklarınıza uygulayın.  

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.