Vali Tutulmaz uyardı, kasım ayındaki pikler tekrar yaşanabilir

Vali Tutulmaz uyardı, kasım ayındaki pikler tekrar yaşanabilir

Koronavirüs risk haritasına göre Türkiye genelinde vaka sayısında artış yaşandı. Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, vaka sayılarındaki artışın endişe verdiğini kasım ayındaki piklere doğru yaklaşılabileceğini belirtti.

30 Mart 2021, Salı 15:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Vali Mustafa Tutulmaz, kent merkezinde İçişleri Bakanlığı'nca yaya geçitlerinde uygulanan 'Kırmızı Çizgi' projesi kapsamında yapılan uygulamayı denetledi. Vali Tutulmaz, denetimin ardından kentteki koronavirüs vaka sayılarında artışın devam ettiğini söyledi. Vatandaşları uyaran Vali Tutulmaz, "Dün akşamdan itibaren kızardık. Kızarmak da maviye dönmek de bizim elimizde dedik ama halkımız kızarmayı tercih etti. İlave sıkıntıları var. Bu sıkıntılardan ziyade sayının artması bizi tedirgin etmeye başladı. Yeniden kasım ekim aylarındaki sinyali alıyoruz" dedi.Bu şekilde gitmesi durumunda vaka sayılarının kasım ayındaki döneme dönebileceğini ifade eden Vali Tutulmaz, şöyle konuştu:

"Rakam vermek istemiyorum ama çok artmaya başladı. O 100'ler aşıldı. Bugün 200'ün üzerinde bir rakam gördük. Eğer bu şekilde giderse yeniden eski kasımdaki piklere doğru yaklaşabiliriz. Vatandaşlarımıza yeniden duyarlı olmaya davet ediyoruz. Özellikle iş yerleri sahiplerini sadece denetimlerde dikkat etmeleri değil, daha çok ticaret yapabilmeleri için kuralları uymaları konusunda onları da uyarıyoruz. Bunun üstesinden bizler hep birlikte el ele vererek gelmemiz gerekiyor."

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Aldatıldım' diyerek İstanbul'da otel lobisinde soyunan kadının cezası belli oldu