Vali ve ABD Büyükelçisi'nden ilk açıklama

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve ABD Büyükelçisi Ricciardone, elçilik saldırısının ardından birlikte basına açıklama yaptı

01 Şubat 2013, Cuma 14:53
A A

POSTA İNTERNET

ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone, "Bu saldırı Ankara-Washington ilişkilerine sekte vuramaz. Gerekli önlemler alındı. Türk Emniyeti'ne hızlı müdahale için teşekkür ederiz" dedi.

Vali Yüksel ise, intihar saldırısının içeride gerçekleştiğini belirtti ancak detaya girmedi. Takip edilen bir canlı bomba olup olmadığı sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

BÜYÜKELÇİLİK'TEN YAZILI AÇIKLAMA

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği de bir açıklama yaparak, "ABD Büyükelçiliği’nde bir patlama meydana gelmiştir. Gerekli önlemler alınmıştır. Türk emniyet yetkililerine hızlı müdahalesinden dolayı teşekkür ederiz. Daha fazla bilgimiz olduğunda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz" dedi.

DAVUTOĞLU, RICCIARDONE'Yİ ARADI


Bu arada, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone’yi telefonla aradı. Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da temaslarda bulunan Bakan Davutoğlu, büyükelçilik girişinde meydana gelen ve iki kişinin ölümüne neden olan patlamanın ardından Büyükelçi Ricciardone’yi arayarak, olayla ilgili üzüntülerini iletti. Türk güvenlik yetkililerinin olayın aydınlatılması için tüm çabayı gösterdiğinin vurgulandığı görüşmede Davutoğlu, olayla ilgili bilgi aldı ve büyükelçiye geçmiş olsun dileklerini iletti.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.