Vali'nin tehdit dolu mailine soruşturma!

Vali'nin tehdit dolu mailine soruşturma!

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'nın e-mail adresinden gönderilen mail ile ilgili konuştu. Gündeme bomba gibi düşen konuyla ilgili inceleme başlatıldığını söyleyen Güler, mailde yazan sözlerle ilgili 'Tasvip etmem mümkün değil' dedi

02 Ekim 2013, Çarşamba 16:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bakan Güler, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'nın gazeteci İsmail Saymaz'a yönelik yazdığı e-posta'nın "resen incelemeye alındığını" söyledi. Güler,  e-maildeki ifadeleri de "tasvip etmesinin mümkün olmadığını" söyledi.

>> VALİ'DEN RADİKAL MUHABİRİNE TEHDİT

>> 'YERİN ALTINDA ALİ İSMAİL VAR'

>>> Vali Tuna'ya yanıtımdır: Yerin altında Ali İsmail var


'MÜRACAATINI BEKLİYORUZ'

Güler, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, e-mailin muhatabı Saymaz'ı kastederek "Gazeteci arkadaşın da o e-posta konusunda bize müracaatını bekliyoruz. İnceleme yapacağız. Ancak müracaat etmese bile, biz resmen inceleme başlattık. O e-mailde yazılanları tabii ki tasvip etmiyoruz" diye konuştu. 

NEFRET SUÇUNA GİRER Mİ?

Bakan "Demokratikleşme paketinde nefret suçlarıyla ilgili bir de düzenleme vardı. Bu e-mailde yazılanlar nefret suçuna girer mi?" sorusuna ise, "Tabii girebilir. Ancak henüz o kanuni düzenleme yapılmadı. Girecektir" yanıtını verdi.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'nın e-posta adresinden Radikal Gazetesi muhabiri İsmail Saymaz'a ''Oğlum İsmail yine rahat durmuyorsun... Bir daha aynı şekilde yorum yaparak bu konuyu işlersen sen adi ve şerefsizsin... '' şeklinde bir e-posta gönderilmesi gündemi sarstı.

Vali Tuna, koruması aracılığıyla Radikal'e ''O maili ben gönderdim'' dedi; ama Hürriyet'e yaptığı açıklamada da ''O maili ben yazmadım ama mailde yazılanların bir bölümüne katılıyorum'' ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meclis'te bu hafta neler konuşulacak? İşte Ankara'nın gündemi