Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten 100 bin imza çağrısı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için gerek duyulan 100 bin imza için çağrı yaptı, "100 bin imza için zor diyorlar. Zor bizim işimiz. Biz zorlu günlerin partisiyiz" dedi.

25 Nisan 2018, Çarşamba 16:23
A A
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten 100 bin imza çağrısı
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek partisinin Merkez Karar Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı, "100 bin imza için zor diyorlar. Zor bizim işimiz. Biz zorlu günlerin partisiyiz" dedi.

Vatan Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, 24 Haziran erken seçim gündemiyle Ankara'da toplanan partisinin Merkez Karar Kurulu toplantısında konuştu. Ergenekon davasında tutuklu bulunduğu dönemi hatırlatan Perinçek, "Silivri duvarlarını yıktık. Silivri duvarlarını yıkan arkadaşlarımız buradalar. Dışardan 100 bin geldiniz dayandınız o duvarlara ve içerden de içerdeki Vatan Partililer o mücadele sonucunda Silivri duvarını yıktık. O duvar Türkiye'ye örülmüştü. O duvarın içine Türk Silahlı Kuvvetleri ve onun komutanları koyulmuştu. Vatan Partisi'nin liderleri koyulmuştu. O duvarlar Türkiye bölünsün diye Amerika ve FETÖ tarafından ve Tayyip Erdoğanlar tarafından Abdullah Güller tarafından inşa edilmişti. O duvarları yıktık. O duvarları örenler artık Türkiye'de hükümet olamayacak. Amerika ile birlikte Türk ordusunu ve Vatan Partisi'ni duvarların içine atanlar artık hükümet olamayacak. Türkiye özgürleşiyor" diye konuştu.


"BİZ ZORLU GÜNLERİN PARTİSİYİZ"


15 Temmuz darbe girişiminin karşısında durduklarını söyleyen Perinçek, sözü Cumhurbaşkanı adayı olabilmek için gerekli olan 100 bin imzaya getirerek, şunları söyledi:

"Zorluklardan korkmuyoruz. Birikimimiz bu süreci yönetmek için yeterlidir. 100 bin imza için zor diyorlar. Zor bizim işimiz. Biz zorlu günlerin partisiyiz. Hazırlıklarımız tamam ve buradan bütün öncülere, partimize sesleniyoruz. Sakarya Savaşı gibi öncülerin savaşını veriyoruz. Nasıl ki dün Sakarya Savaşı'nda subaylar mitralyözlerin üzerine koşmuşsa bugün de biz, öncüler; işçisini, çiftçisini, Mehmetçiğini, milletini bu günlerden kurtaracaktır. Buradan partimizin bütün kadrolarına seslenmiyoruz. Biz yedi ateşten geçmiş, milletine sadık, Atatürk devrimini tamamlama programına bağlı, sınanmış kadrolarız. Bu kadrolarla biz her savaşı kazanırız. Şimdi ateşleme zamanı. Bütün milletimizi ayağa kaldıracağız. İşçisi, köylüsü, çiftçisi, milli sanayicisi hep birlikte millet olarak güzel günlerin adımlarını atacağız. Bu sınıfların hepsi Vatan partisine bakıyorlar. Artık Atlantik çağı bitti. Türkiye Avrasya çağına giriyor. Bakınız; Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Kazakistan, bu ülkeler Avrasya'da ve aynı zamanda İran, Suriye ve Irak'ta yaşayan Türkler var. Yaklaşık burada iki yüz milyon Türk var. Avrasya'da imparatorluk dendiği zaman Türk milleti burada önderdir. Sadece burada değil uluslararası çapta da görevlerimiz var. Oralarda da önderleşeceğiz. Şimdiden hepimize kolay gelsin. Milletimize borçluyuz ve görevlerimiz var. Partimiz bu görevin bilincindedir."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.