...Ve beklenen yenilik geldi!

Windows 8 kullannıcıları, uzunca bir süredir yapamadıklarını, en sonunda yapmaya başlıyor!

19 Kasım 2013, Salı 14:15
A A

Android ve iOS kullanıcıları, yeni uygulamalara kayıt yaptırmak ve login olmak istediklerinde, çok basit şekilde "Facebook hesabım ile gir" butonuna tıklayarak uygulamanın gerekli tüm verileri Facebook'tan almasını sağlıyor ve tek tıkla uygulamalara girebiliyorlar. Ne yazık ki, Windows 8 ve Windows Phone 8 kullanıcıları için bu imkan mümkün değildi. Şimdi Microsfot, kullanıcılarına bu kolaylığı sağlamak için harekete geçti.

Microsoft henüz geliştirme aşamasına olan yeni özellik için şimdiden foursquare, Adobe ve iHeartRadio ile işbirliğinin yapıldığını açıkladı. Böylece Facebook kullanıcıları, Windows 8 ve Windows Phone 8 üzerinde, bu platformlara giriş yaparken Facebook hesaplarındaki verilerin otomatik olarak kullanılmasını sağlayarak uzun form doldurma süreçlerini atlayabilecekler. Ancak uygulamaların istediği erişim verilerini dikkatle incelemek gerektiğini de tekrar hatırlatmamız lazım.

Resimlerle: Windows'lu cihazlar için dokunmatik ipuçları!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.