Vertu Türklere satıldı

Vertu, Hakan Uzan tarafından satın alındı. İngiliz basınında çıkan haberlere göre Vertu, 50 milyon sterline satıldı

17 Mart 2017, Cuma 23:00
A A
Vertu Türklere satıldı
Ürettiği lüks telefonlarla bilinen ve son zamanda iki kere el değiştiren Vertu, bir kere daha satıldı. Firmayı, Türk iş adamı Hakan Uzan satın aldı.TheVerge ve İngiliz basınında çıkan haberlere göre Hakan Uzan’a ait Güney Kıbrıs merkezli bir şirket, Vertu’yu50 milyon sterlin (227 milyon TL) bedel karşısında bünyesine kattı. Vertu satıldı haberimizin detayları aşağıda.

Hakan UzanVertu pazarda tanınan güçlü bir marka. Vertu’nun potansiyelini gerçekleştirecek yatırımları yapmak ve ekiple birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum” açıklamasını yaptı.

SÜREKLİ EL DEĞİŞTİRİYOR


İngiliz merkezli lüks telefon üreticisi Vertu, Nokia‘ya aitti. Nokia, şirketi 2012’de EQT VI adlı bir şirkete sattı. Aynı şirket 2015 yılında firmayı Hong Kong merkezli GodinHoldings‘e sattı. Firmanın ürettiği telefonlar el yakan fiyatlara sahip. Ortalama 6000 dolar olan telefon modellerinin bir kısmı, bir kaç kat daha yüksek bedellere alıcı buluyor.

Hakan Uzan, İmar Bankası soruşturması sonrası kardeşi Cem Uzan gibi Türkiye’den ayrılmıştı. 2003‘te ülkemizden ayrılan Uzan, o tarihten beri yurtdışında yaşamını sürdürüyor.

Fridaythe 13th: The Game İçin Yeni Fragman Geldi
Sıradaki haber yükleniyor...