Vicdansızlık!

Vicdansızlık!

Mersin'in Erdemli ilçesinde, sahile yüzgecine parke taşı bağlanmış ölü Caretta Caretta vurdu

30 Aralık 2013, Pazartesi 13:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Arpaçbahşiş beldesi sahilinde balık tutan amatör balıkçılar, yaklaşık 1.5 metre uzunluğunda 60 kilo ağırlığındaki 40 yaşlarında olan kaplumbağayı görünce şoke oldular.

Yüzgecine kilit parke taşı bağlandıktan sonra denize atıldığı tahmin edilen ölü kaplumbağanın nesli tükenmekte ve koruma altında olan Caretta Caretta olduğu tespit edildi.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer13892","13892","201312","13892-90315.jpg","1", "0","Caretta Caretta'yı işkenceyle öldürmüşler");

'BU BİR VAHŞİLİKTİR'

DOHAYKO Akdeniz Bölge Te dedi.

Nesli tükenmekte olan Caretta Carettaları korumak için dünya seferber olurken, kendini bilmez kişilerce öldürülmesine sert tepki gösteren İğdigül, "Bu canları koruyalım, sık sık balıkçılarımızı denetleyelim. Öyle tahmin ediyorum ki bu canlı bir balıkçının ağına takıldı o balıkçı da sinirlenerek kaplumbağanın yüzgecine parke taşını bağlayıp denize attı ve boğularak öldü. Bu bir vahşilik ve vicdansızlıktır. Balıkçılar kaplumbağalarla yaşamayı öğrenmeli" diye konuştu.

Caretta Caretta’yı bulan amatör balıkçılardan Arif Gökmen ise "Kaplumbağayı ayağına taş bağlanmış halde bulduk. Kıyıya çıkarttığımızda ölmüş olduğunu gördük. Ki dedi.

Balıkçılardan Zeki Karabulut de, Arpaçbahşiş Belde Sahili’nin Caretta Caretta üreme alanı olduğunu kaydederek şunları söyledi:

'YAZLIKÇILAR SAHİLİ İŞGAL ETMESİN'

"Caretta Carettalar mayıs ayının sonuna kadar bu ku

Sahile vuran Caretta Caretta Kaplumbağası’nın ölüsü vatandaşlar tarafından açılan çukura gömüldü.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul’un tarihi 8 semti