Victoria Bonya’dan tepki çeken paylaşım

40 yaşındaki model ve oyuncu Victoria Bonya, sosyal medya hesabından koronavirüs yorumunda bulundu. Paylaşımı nedeniyle eleştiri oklarının hedefi oldu.

18 Mart 2020, Çarşamba 10:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Model ve oyuncu Victoria Bonya, koronavirüs ile ilgili yaptığı yorum nedeniyle büyük tepki çekti. Bonya, ‘dünyanın yok olmasındansa insanlığın yarısının ölmesini’ istediğini söyledi. 2001 yılında "Miss Earth" Güzellik Yarışması'nda Rusya'yı temsil eden Bonya, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Üzgünüm ama bunu paylaşmak zorundayım. Hepimizin iyiliği için. Gezegenimiz mahvoldu. Ben, gezegeni kaybetmektense insanlığın yarısını kaybetmeyi tercih ederim."

Victoria Bonya, paylaşımı yapar yapmaz büyük tepkilerle karşılaştı. Bonya'nın ifadelerini soykırıma benzetenler oldu. Bir sosyal medya kullanıcısı, "Bence senin sevdiğin biri ya da bir akraban hastalansaydı böyle şeyler söylemezdin" yorumunda bulundu.

Victoria Bonya, büyük bir tepkiyle karşılaşınca görüntüleri sildi. Ardından yeni bir açıklama yaptı. Bonya, paylaşımında, "Bit bütün olarak insanoğlu, çevresindeki yer şeyi yiyerek yok eden bir çekirgeden farksız hale geldi. Son 50 yıl içerisinde, gezegenimizi daha önce hiçbir neslin yapmadığı kadar öldürdük. Koronavirüsü belki bizi biraz sarsar ve kendimize geliriz."

Koronavirüsü krizinin insanlığa hayatın değerin bilmeyi öğrenmesini umduğunu söyledi. Bonya ayrıca doğanın, suyun, nehirlerin, denizlerin, okyanusların, temiz havanın, hayvanların ve gezegenin bize sunduğu her şeyin değerini bilmemiz gerektiğini vurguladı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cansel Çördük koronavirüse yakalandı