Videoda çektikleri başına geldi

Antalya’da kalp krizi sonucu hayatını kaybeden böbrek nakilli gencin, daha önce yeğeniyle kalp krizi geçirme anını canladıran video çektikleri ortaya çıktı.

10 Ocak 2020, Cuma 21:15 Son Güncelleme:
A A
Videoda çektikleri başına geldi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde çalışan Ali Baş (28), 21 Aralık 2019’da geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Anı olsun diye çekmişler

Daha önce böbrek nakli olan ve kalp ameliyatı geçiren Baş, memleketi Sivas’ta toprağa veridi. Akdeniz Böbrek Hastaları ve Organ Sosyal Yardımlaşma Derneği (AKBÖHONDER) üyesi Baş’ın, yaşamını yitirmeden iki ay önce yeğeni Gülsüm Baş ile hatıra kalması için kalp krizi geçirme anını canlandırdıkları video çektikleri ortaya çıktı.

Görüntülerde, Baş’ın yeğeniyle konuşurken bir anda yere düşüp, bayılmış gibi yapması ve yeğeninin kalp masajı yaparak canlandırmaya çalışması yer alıyor.

"Videoda çektikleri başına geldi"

AKBÖHONDER Başkanı Mehmet Şahan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ali Baş’ın sekiz yıl önce kalp ameliyatı, beş yıl önce de böbrek nakli olduğunu söyledi. Baş’ın rahatsızlandıktan sonra iki kalp damarının tıkalı olduğunun tespit edildiğini vurgulayan Şahan, "Videoda çektikleri başına geldi. Biz de izleyince duygulandık. Çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı." dedi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Dışişleri Bakan Yardımcısı Önal ile ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey görüşmesi sona erdi