Vitrin Amerika’da genç Türk yapımcıya ödül

Amerika’da genç Türk yapımcıya ödül

Paylaş
Amerika’da genç Türk yapımcıya ödül

1979’dan beri bünyesinde Emmy ödüllerini de bulunduran Television Academy Foundation tarafından düzenlenen College Television Awards’da Kaan Berkant, yapımcılığı üstlendiği Slobopoly ile en iyi komedi ödülüne layık görüldü.

Bu yıl 43’üncüsü düzenlenen College Television Awards, Amerika çapında ümit verici projeleri ve öğrencileri ödüllendiriyor. CTA adayları ve kazananları Television Academy Foundation’un mezunlar ailesine katılıyor ve ömür boyu vakfın endüstri panellerine ve toplantılarına katılım hakkı kazanıyor.

Haberin Devamı

Bu yıl ödüle 7 dalda 3’er proje aday gösterildi ve bu projeler Emmy ödülleri ile aynı süreç izlenerek Television Academy üyeleri tarafından değerlendirildi.

Chapman Üniversitesinde yapımcılık yüksek lisansına devam eden İstanbul doğumlu Kaan Berkant, yapımcılığını üstlendiği Slobopoly ile en iyi komedi ödülünü kazandı. Kaan Berkant ile bu ödüle projenin yazar/yapımcısı Jen Baker ve yönetmeni Yinghui Li de layık görüldü.

Aynı isimli konsept komedi dizisinin ispatı niteliğinde çekilen bu 8 dakikalık kesit, hayattan bezmiş ve huysuz bir emekli öğretmenin eski öğrencileri tarafından köy muhtarlığı yarışına zorlanmasını ve hayata olan aşkına yeniden kavuşmasını konu alıyor.