Windows 10 onlara gelecek mi?

Windows 10 onlara gelecek mi?

MS, hemen her cihaza Windows 10'u taşıyacak. Ama bu cihaza sahip olanların kafası biraz karışık!

25 Ocak 2015, Pazar 11:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Birkaç gün önce Microsoft düzenlediği basın konferansında Windows 10 işletim sistemini tanıtmış ve hakkında pek çok bilgiyi detaylıca vermişti. Bu etkinlikte Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarının da Windows 10 işletim sistemine ücretsiz olarak güncellenebileceği bilgisi de yer almıştı. Öte yandan Windows RT hakkında ise çalışmalarının sürdüğünü söylemiş, fakat etraflıca açıklama yapılmamıştı.

Etkinliğin ardından Microsoft sözcüsü The Verge'e şu bilgiyi verdi: "Şu an Surface platformuna Windows 10'un işlevselliğini getirmek için çalışmalarımız sürüyor. ARM tabanlı Surface'ler hakkında ise detaylı bilgileri sizlere daha sonra ileteceğiz."

İşte bu sözler, Windows RT tabanlı Surface RT'nin Windows 102a güncellenmeyeceği söylentilerini beraberinde getirmişti. Ancak, Windows RT işletim sistemi kullanan Surface RT'nin, kısıtlı da olsa, Windows 10 güncellemesini alacağı açıklandı. Anlaşılan Windows RT, tam güncellemeye erişemeyecek ve kendi içinde Windows 10'un bazı özellikleriyle yetinmek durumunda kalacak. Windows 10'a tam bir terfi isteyen kullanıcılarsa, çareyi yeni platformlara geçmekte bulacak.

Resimlerle: En iyi 33 Windows hilesi!

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı