Windows 8.1 bunları isteyecek

Windows 8.1 kurmayı düşünüyorsunuz. Peki PC'nizin donanımı buna uygun mu? Açıklıyoruz...

16 Temmuz 2013, Salı 13:30
A A
Windows 8.1 bunları isteyecek

Worldwide Partner Conference'ta ortaya çıkan ilgi çekici bilgilerden bir tanesi de Windows 8.1'in yeni donanım gereksinimleri oldu.

Microsoft'un ürün ve hizmetleri hakkında birçok yenilikten bahsettiği Worldwide Partner Conference'ta Windows 8.1'li PC'lerin yeni sistem gereksinimlerinden de bahsedildi. Microsoft'un katılımcılara yaptığı açıklamaya göre tüm GPU'lar için WDDM 1.3 sürücüsünün yüklenmiş olması gerekecek. İşletim sistemi artık SATA Hybrid cihazları da destekliyor.

Yeni gereksinimlere göre yeni bir PC, Windows 8.1'i kullanacaksa ve NFC donanımına sahipse, NCI protokolünü kullanması gerekecek. Bunun yanında Microsoft ve Intel'in bu senenin ilerleyen aylarında ortaya çıkacak daha iyi bir trackpad teknolojisi üzerinde çalıştıkları biliniyor. Windows 8.1 ile çalışacak ARM PC'leri, sözkonusu Precision Touchpads teknolojisini kullanmak zorunda olacak. x86 PC'lerde ise bu teknolojiyi kullanmak, isteğe bağlı olacak.

Resimlerle: Windows 8.1'de neler yeni?

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.