"Windows 8'i başarılı bulmuyorum"

Win 8'e sallayanlar kervanına o da katıldı; onun yerine bakın hangi işletim sistemini koydu...

30 Ocak 2013, Çarşamba 20:15
A A

Microsoft'un son model işletim sistemi, piyasaya çıktığından bu yana haklı veya haksız birçok eleştirinin odak noktası oldu. Microsoft tarafından her defasında satış rakamı ve müşteri memnuniyeti açısından olumlu açıklamalar yapılan Windows 8, bu kez Acer patronu JT Wong'un diline dolandı.

Daha önce Windows 8 için "bekleyip görelim" tavrı takınan Wong, görünüşe göre beklemekten sıkılmış. Geçtiğimiz günlerde Bloomberg'e açıklamalarda bulunan Acer patronu, 2012'nin son çeyreğinde PC satışlarında yaşadıkları yüzde 28'lik düşüşten de Windows 8'i sorumlu tuttu: ""

Wong, Windows 8'in satış konusundaki başarısızlığından yakınırken, diğer yandan Chromebook satışlarının da gayet iyi gittiğini belirtti. Wong'a göre Chrome OS ile piyasaya çıkan Acer ürünlerinde, firma yüzde 5 ila 10 arası artış yaşadı. Windows 8 kadar geniş bir pazara sahip olmayan Chromebook'un bu anlamda gayet başarılı olduğunu belirten Wong, yakın zamanda Windows RT'li bir tablet çıkarmayı da düşünmediklerini söyledi.

Resimlerle: Google Chrome OS : Cloud işletim sistemi

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.