Windows'ta işler düzeliyor!

Windows'ta işler düzeliyor!

Yetersiz kaldıkları için eleştirilen Windows Phone ve Windows 8 mağazalarında bir şeyler oluyor!

22 Aralık 2013, Pazar 12:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Microsoft, Haziran 2012'de, Windows Phone Store'un 100.000 uygulamaya ulaştığını duyurmuştu. Geçtiğimiz haftasonu ise şirket, markette yer alan uygulama sayısının 200.000'i geçtiğini açıkladı.

Duyurunun yapıldığı blog yazısına göre, Windows 8 uygulamaları için kullanılan Windows Store'da ise, günde 12 milyon uygulama alım satım işlemi gerçekleşiyor. Tabii ki bu sayıya, uygulamaların içerisinde yapılan küçük alımlar da dahil.

Microsoft ayrıca, ister Windowsp Phone 8 olsun, ister Windows 8 olsun, uygulama geliştiricilere yardımcı olmak adına daha fazla yardım edebileceğine dair ipucu da vermiş bulunuyor. Blogda yazan bilgilerden biri şu şekilde: "Yeni yıl içerisinde, uygulama geliştirmeniz sırasında kullanıcılara ulaşmanızı sağlayacak yeni ve yaratıcı yollar tanıtacağız."

Microsoft, Noel'den önce yayınlanmasını istedikleri Windows 8 ve Windows Phone 8 uygulamaları üzerinde çalışan geliştiricilerin bu günlerde kayıtlarını yaptırmaları gerektiğini söylüyor. Yılbaşı için hedeflenen uygulamaların ise 20 Aralık Cuma gününden önce kaydedilmeleri gerekmekte.

Bu duyuruların yanı sıra, blogda, geliştiricilerin uygulamalarını nasıl ilgi çekici yapabilecekleri konusunda da bilgilere yer veriliyor...

CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı