Xperia Z5 ve Z5 Compact'ın teknik özellikleri belli oldu!

IFA 2015 bugün yani 2 Eylül’de başladı

02 Eylül 2015, Çarşamba 09:15
A A
Xperia Z5 ve Z5 Compact'ın teknik özellikleri belli oldu!

Sony’nin beklenen iki yeni akıllı telefonu Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact hakkında ortaya çıkan bilgileri sizlere daha önce aktarmıştık. Bugün ise iki yeni modelin teknik özelliklerinin neredeyse tamamen GFX Benchmark isimli performans testinde ortaya çıktı. Modellerin GFX Benchmark üzerinde kaç puan aldığı ortaya çıkmasa da teknik özelliklerinin belli olması da yeterli olacaktır.

Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact modelleri bugün Berlin’de başlayan IFA 2015’te Sony tarafından resmi olarak duyurulacak. Bu resmi lansman öncesinde ortaya çıkan bilgilerin güvenilir kaynaklardan geldiğini söyleyebiliriz. Aşağıda modellerin teknik özelliklerini görebilirsiniz. Ancak ortak özellikleri de var. 4K video çekimi yapabilen 23 MP’lik arka kamera ve 8 MP ön kamera, sağ tarafta güç butonunun üzerindeki parmak izi okuyucu sensör ve her zamanki gibi su ve toza karşı dayanıklı gövde modellerin ortak özelliklerinden. Şimdi diğer teknik özelliklerine bakalım.

Sony Xperia Z5 teknik özellikler

5.1 inç büyüklüğünde 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip kamera, 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 810 işlemci, Adreno 430 grafik işlem birimi, 3 GB RAM, 32 GB depolama alanı, NFC Sony Xperia Z5 modelinde göreceğimiz temel teknik özellikler arasında. Model Android 5.1.1 Lollipop sürümüyle yüklü gelecek. Diğer detaylara aşağıdaki GFX Benchmark ekran görüntüsünden ulaşabilirsiniz.

 

 

Sony Xperia Z5 Compact teknik özellikler

Xperia Z5 Compact modelinde ise 4.5 inç büyüklüğünde ve HD yani 720 x 1280 çözünürlük sunan bir ekran var. İşlemci kısmında ise bir değişiklik yok. Snapdragon 810 kullanacak olan modelde Adreno 430 GPU yer alacak. Buradaki temel fark RAM miktarında. Xperia Z5 Compact’ta 2 GB RAM kullanılacak. Model Android 5.1.1 Lollipop sürümüyle yüklü gelecek. Diğer detaylara aşağıdaki GFX Benchmark ekran görüntüsünden ulaşabilirsiniz.

 

Telefonlarda 4K çözünürlük gerekli mi?

Sıradaki haber yükleniyor...