Yağlanmanın ince bağırsakla ilişkili olduğu ortaya çıktı

Chicago Üniversitesi’nde bilim insanları ince bağırsaktaki bakterilerin yağ oranı yüksek yiyecekleri sindirmeye hangi oranda yardımcı olduğunu araştıran bir çalışma yaptı

17 Nisan 2018, Salı 15:44
A A
Chicago Üniversitesi’nde bilim insanları, vitaminler ve diğer mikrobesinlerin çoğu ince bağırsakta sindirilip emildiği için bakterilerin yağları sindirme ve emmedeki rolünü anlamak amacıyla bri çalışma yaptı.

Araştırmada denek olarak fareler kullanıldı. Çünkü farelerde ince bağırsak bakterisi bulunmuyor. Yağ oranı yüksek besinlerle beslendirilen farelerin kilo almadıkları, farelerin aldıkları besinleri yağ olarak dışkıladıkları tespit edildi. 

Araştırma şu anda sadece fareler üstünde denendi ancak ince bağırsak bakterilerinin obezite gelişiminde son derece önemli bir rol oynayabildiğini göstermesi açısından oldukça önem teşkil ediyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.