Yalancı insanların çoğunlukla söylediği 9 cümle

Söz konusu yalan olduğu zaman bazı insanlar çok iyidir. Kendi başınıza yalanı tespit etmek çok fazla beceri gerektirir ve üzerinde ne kadar çok çalışırsanız yalanı anlamı o kadar çabuk öğrenirsiniz. Bununla birlikte, belirli ifadelere, kelimelerden sonraki eylemlere ve insanların genel olarak söyledikleri şeyleri nasıl söylediğine çok dikkat etmelisiniz. Birçok aldatıcı insan, sizi kandırmak için yalanlar söyleyecektir ve bunun farkında olmanız gerekir. İşte yalan söyleyen insanların sıklıkla kullandığı 9 cümle.

23 Aralık 2019, Pazartesi 14:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

1-Yapacak daha iyi bir şeyin yok mu?

Sana yalan söyleyen biriyle yüzleşirken, seni yolundan çekmek için elinden geleni yapacaktır. Diğer taktikleri işe yaramazsa, sizi yanlış göstermek için elinden geleni yapacaktır.Yalnızca uygun bir tartışma yapmaya çalışsanız bile onlara saldırıyormuş gibi davranmaya çalışacaklar.

2- Doğruyu söylemek gerekirse...

Biri bu cümleyi kuruyorsa, size asla doğruyu söylemeyeceğini bilmelisiniz. Bu onlara söyleyecekleri yalanı düşünmeleri için daha fazla zaman verir ve kendi zihinlerinde bir hikaye oluşturmalarına izin verir. Yalancılar, gereğinden fazla kelime kullanmak için kendi bildiklerini okuyacaklardır.

3-Gerçekten beni mi suçluyorsun?

Yalancılar, yalan söyleyebileceklerini düşündüğünüz için sizden nefret edecektir. Daha önce birçok yalanda yakalanmış olsalar da ve yalan söylediklerinden şüphelenmek için iyi bir nedeniniz olsa da, bu fikir tarafından dehşete düşeceklerdir. Bu senin için fazlasıyla yeterli olmalı.

4-Tam olarak bu oldu (Fazla detay verir)

Birisi size bir şey hakkında yalan söylediğinde, hikayesini ikna edici hale getirmek için çok fazla ayrıntı kullanır.Size konuyla ilgili her şeyi açıklar. Eğer sadece sorularınızı yanıtlıyorlarsa, gerekenden daha fazla ayrıntı vermelerine gerek kalmazdı.

5-Bunu yaptığımı/söylediğimi hatırlamıyorum

Yalancılar, yalanları ortaya çıktığı zaman yaptıklarını veya söylediklerini kabul etmeyi reddederler. Bir şey yapmadıklarını ya da söylemediklerini söylemeyecekler. Onun yerine aniden hatırlamadıklarını söyleyecekler. Gerçekler yalan söylemez, her şeyden önce bunu aklınızda bulundurun.

6-Bunu kanıtlayamazsın

Bunun kanıtlanamaması, gerçekleşmediği veya doğru olmadığı anlamına gelmez. Birisi yalan söylediğinde, senin hata yaptığını düşündürme için bu yola başvurur. Eğer yanlış bir şey yapmasaydı, kanıt da istemezdi.


7-Ben asla...

Birisi bu ifadeyi kullandığında gerçekten samimi olabilir, ancak çok kullanırsa, buna dikkat etmelisiniz. Bu cümle, yalancıların gerçekleri halının altına süpürme yöntemleridir. Buna geniş kapsamlı deyim de denir. Gözlerini bu şekilde kapatmalarına izin verme.

8-Bunun neden yapayım?

Yalancılar, bu cümleyi kurarak işleri tersine çevirmeye çalışabilir. Kendi yaptıklarını hiçe sayarak, öncelikle neden sizin böyle bir soru sorduğunuzu bilmek isterler. Konuyu değiştirme yöntemi de diyebiliriz buna.

9-Benden nasıl böyle şüphe duyarsın?

Bu cümle, konuyu sizin üzerinize yıkmanın bir yoludur. Onu sorguladığınız için kendinizi kötü hissetmenizi istiyorlar.

posta.com.tr


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Erkek arkadaşının iyi biri olduğunu gösteren 11 kanıt: Onu asla bırakma