'Yan çizmezlerse Ak Parti...'

'Yan çizmezlerse Ak Parti...'

Eskişehir'de katıldığı iftar yemeğinde konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, pazartesi günü başlayacak olan koalisyon görüşmeleri için her türlü alternatifler üzerine çalışmaları tamamladıklarını söyledi.

12 Temmuz 2015, Pazar 10:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ak Parti Eskişehir İl teşkilatı tarafından Batıkent Mahallesi'ndeki Özgüven Tesisleri'nde iftar yemeği düzenlendi. Yemeğe Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı, Ak Parti MKYK Üyesi Salih Kapusuz, Eskişehir Milletvekili Salih Koca ile çok sayıda partili katıldı. Yemek sonrası konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, koalisyon görüşmelerinin önümüzdeki pazartesi günü başlayacağını ve bu konda tüm alternatif çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. Bakan Avcı şöyle konuştu: "Önümüzde gerçekten kritik bir süreç var. Ama biz Ak Parti olarak bütün alternatiflere göre hazırlıklarımızı hem genel merkez olarak hem teşkilatlar olarak hem de hükümet olarak sürdürüyoruz. Şimdi pazartesi günü görüşmeler başlıyor. Bütün alternatifler üzerinde çalışmalarımız tamamlandı. Kim ne yapmak istiyor kiminle ne yapılabilinir bunları az çok biliyoruz, ama bir kere daha bu görüşmeler neticesinde manzara ortaya çıkacak. Eğer yan çizmezlerse ve sorumluluklarının bilinciyle hareket ederlerse Ak Parti Türkiye'nin sorunlarını çözmeye devam edecektir, bir koalisyon içerisinde. Yok, sorumluluklarının gereğini yerine getirmezlerse o zaman da Anayasa zaten çok açık seçime gideriz Allah'ın izniyle seçimden sonra da hükümetimizi daha rahat koşullarda kurarız. Türkiye'nin bahtı açıktır. Tüm engellemelere rağmen bir araya gelen bu bütün birbirine benzemezlerin bütün gayretlerine rağmen Allah'ın izniyle milletin önü açıktır, yeter ki biz ümidimizi yitirmeyelim, gayretlerimizi azaltmayalım."

MİLLET HÜKÜMETİ KURMA GÖREVİNİ AK PARTİ'YE VERDİ


Ak Parti MKYK üyesi Salih Kapusuz da konuşmasında siyaseti uzun soluklu bir yolculuk olarak nitelendirdi. 7 Haziran'da Ak Parti'nin birinci parti olduğunu, ancak tek başına bir iktidarın çıkmadığını belirten Kapusuz şunları kaydetti: "Millet bir karar verdi 7 Haziran'da. Tek başına iktidar çıkmadı ama hükümeti kurmakla görevli olan tek parti Ak Parti'dir. Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesinden bahsetmiyorum ha. Milletin görevlendirmesinden bahsediyorum. Evet millet tekrar Ak Parti'ye görev vermiştir hükümeti edeceksin, ülkeyi yöneteceksin, ama bu sefer de yanına bir yardımcı alacaksın. Mümkünse bunu yapacaksın. Elbette biz iktidar görevini yerine getireceğiz. Ama yanımızda olması gerekli olan muhalefet partilerimiz de ayak sürmezlerse, zorluk çıkarmazlarsa, sorumluluktan kaçmazlarsa bu işi birlikte yapacağız. Yapabildik, yolumuza devam edeceğiz. Yapamazsak ne olacak? Milletimize gideceğiz, halkımıza gideceğiz."

BAHÇELİ HÜKÜMETTEN KORKARCASINA HAREKET EDİYOR, CHP PARÇALI GÖRÜNTÜ VERİYOR


Ak Parti'nin koalisyon görüşmeleri yapacağı CHP ve MHP'nin tutumlarını değerlendiren Salih Kapusuz, "Gördüğümüz gerçek şudur. Sayın Bahçeli adeta hükümetten korkarcasına akla hayale gelmeyecek engellemeleri ve olmayacak şeyleri tekrar edip duruyor. Cumhuriyet Halk Partisi çok parçalı görüntü veriyor. Genel Başkanının parti hakimiyetinde zafiyetleri gözüküyor" diye konuştu.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM yeni dönem açılış töreninde