Yaralı asker ve köylüler dehşeti anlattı!

Afyonkarahisar'da meydana gelen patlama sonrası hastaneye yaralı olarak kaldırılan asker patlamayı anlattı

06 Eylül 2012, Perşembe 11:31
A A
Yaralı asker ve köylüler dehşeti anlattı!

Afyonkarahisar'ın Ataköy Kışlacık Köyü'nde konuşlu 500. İstihkam Ana Komutanlığı Deposu'nda meydana gelen patlamadan yaralı olarak hastaneye kaldırılan asker, dehşet dolu anları anlattı.

"TERS GİDEN BİR ŞEY OLDU"

Bir sabotaj olmadığını söyleyen yaralı asker 'Biz cephane istifliyorduk. Bende 50 metre ileride namaz kılıyordum.O esnada patlama oldu. Arkadaşların nerede bilmiyorum 30'a yakın arkadaşım vardı.

Patlamanın nedeni sabotaj değildir. Biz cephane istiflediğimiz için ters giden bir olay oldu sanırım onunla ilgili bir durum oldu.' dedi.

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer7769","7769","201209","7769-2.jpg");

DEHŞETİ YAŞAYAN KÖYLÜLER ANLATIYOR

Afyonkarahisar'da cephanelikteki patlamanın izleri merkeze bağlı Ataköy Mahallesi'nin her köşesine yansıdı. Yatsı namazı nedeniyle camide olanlar, patlamayla birlikte namazı bırakıp kendilerini dışarı attı. Köylüler yaşadıkları dehşeti şöyle anlattı:

* Salim Öz: Allah günah yazmasın, biz gürültünün kopmasıyla namazı falan bırakıp dışarı fırladık. Caminin camları çerçeveleri döküldü. Ne olduğunu anlayamadık.

* Gevher Koç: Çocuğumuz okulu kazandı. Mevlit okutturmak için akrabamızın evindeydik. Ben hayatımda böyle gürültü duymadım. Herkes çoluğunu çocuğunu alıp dışarı koştu. Ev başımıza yıkılıyor zannettik. Evimizin çatısına kayalar düştü.

* Mehmet Türk: Sarsıntıyla birlikte öyle bir ateş yukarı çıktı ki aynı mantar gibi göğe yükseldi. Etrafı kara bulutlar kapladı. Hemen dışarı çıkıp uzaklaştık. Evde kimse kalmadı. Birkaç gün buralara gelmeyiz.

* Mustafa Gök: Dartlar mevkiindeki tarlamda bir çukur oluşmuş. Sabah farkına vardık. Burası patlamanın olduğu yere 1 kilometre uzaklıkta. Başka yerlerde de olabilir. Büyük patlamanın ardından oldu. Yağmur yağar gibi şarapnel parçası geldi.

* İsmail Sarı: Sanki dünyanın sonu geldi sandık. O sesi tarif etmek imkansız. Askeriyeye füze ya da atom bombası geldi, öyle düşündük. Köy karardı. Barut kokusu vardı. Evimizin camları kırıldı.

* Muzaffer Tan: Deprem oluyor gibi sarsıldık. Üçüncü kattaki evimde, geldim ve gittim. Evlerin çatılarında taş, demirler, bombalar var.

Sıradaki haber yükleniyor...