YARSAV'a kadın başkan

Yargıtay 4. Ceza Dairesi'nde görevli tetkik hakimi Emine Ülker Tarhan YARSAV Başkanı seçildi

20 Kasım 2009, Cuma 09:05
A A

Adalet Bakanlığı’nın meslekten ihracını istediği Yargıtay Savcısı Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun olağan genel kurulda seçilemediği YARSAV Yönetim Kurulu ilk toplantısını dün gerçekleştirdi

Eminağaoğlu’nun yönetime girebilmesi için istifa ederek olağanüstü genel kurula gideceği iddia edilen yönetim kurulu “yola devam” kararı alarak Yargıtay 4. Ceza Dairesi’nde görevli tetkik hakimi Emine Ülker Tarhan’ı YARSAV Başkanı seçti. 

Tarhan’ın yardımcılıklarına Kazım Dağdeviren, Nuh Hüseyin Köse ve Fetih Sayın getirilirken, Önder Tekin genel sekreter seçildi. Tarhan ve yardımcıları oybirliğiyle belirlendi. 

'KARARLILIĞIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ'
Yönetim Kurulu adına ilk açıklamasını yapan Tarhan, “Başta kurucu genel başkanımız Eminağaoğlu olmak üzere emeği geçen önceki yönetim kurulu üyelerine gönülden teşekkür ediyoruz. Teslim ettikleri hukuk devleti ve yargı bağımsızlığı bayrağının elden hiç düşmeden yürüyeceğini, onlardan hiç ayrılmayacağımızı, demokratik yollarla teslim aldığımız görevi onlarla birlikte sürdüreceğimizi bildiriyoruz” dedi.

“Eminağaoğlu’nun eskisi gibi yine YARSAV ile bütünleşmiş olarak aramızda olduğunu onur duyarak açıklıyoruz” diyen Tarhan, “Temel hak ve özgürlükleri ayaklar altına alan bu uygulamalara karşı mücadele kararlılığımızı sürdüreceğiz” dedi.

Milliyet

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.