Yaşam savaşı veriyor

Bursa'nın Yenişehir İlçesi'nde, terör olaylarını protesto sırasında çıkan gerginlik sırasında ateşlenen pompalı tüfekten çıkan saçmaların vücuduna isabet etmesiyle yaralanan 15 yaşındaki Hakan Şen'in sağlık durumunun ağır olduğu bildirildi. Bu yıl liseye başlayacak olan Hakan Şen'in beyninde oluşan ödemin giderilmesinin ardından ameliyat edileceği açıklandı

11 Eylül 2015, Cuma 19:19
A A
Yaşam savaşı veriyor

Yenişehir İlçesi’nde geçen çarşamba gecesi, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi ile Iğdır’da meydana gelen terör saldırılarını protesto eden kalabalık, Heykel Mevkii’nde HDP ilçe binasının çevrende toplanan grup ile karşı karşıya geldi.

Taraflar arasındaki taşlı ve sopalı kavgayı polis tomalarla müdahale edip, biber gazı kullanarak önlemişti. Aynı gruplar arasında dün gece yeniden çıkan gerginlik sırasında ise kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşlenen pompalı tüfekten çıkan saçmalar, 8 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Yaralılardan 5’i ayakta tedavi edilirken, 3’ü ise Bursa’daki hastanelere sevk edildi.  Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Hakan Şen’in hayati tehlikesinin devam ettiği açıklandı. Bu yıl 100. Yıl Ortaokulu’ndan mezun olduktan sora  Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi’ne kayıt yaptıran Hakan Şen’in, kafasında oluşan ödemin giderilmesinin ardından beyin ameliyatı olacağı belirtildi.

Bu arada, Yenişehir’de bir kişinin daha yakalanmasıyla gözaltı sayısı 9’a yükseldi. Sorgulamaları devam eden zanlıların pazar günü, suçlarından adliyeye çıkartılması bekleniyor.

Nihat BIÇAK/YENİŞEHİR (Bursa), (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...