Alışveriş - Moda Haziran ayı çevrimiçi alışveriş trendleri
Paylaş
Haziran ayı çevrimiçi alışveriş trendleri

Yazın gelmesiyle birlikte alışveriş trendlerine yönelik veriler ortaya çıktı. Açıklamaya göre, Haziran ayında tüketicilerin sepetlerinde en çok mayolar, terlik ve sandaletler, güneş gözlükleri, deniz, havuz ürünleri ve güneş koruyucular yer aldı.

Yaz dönemiyle birlikte yeni ihtiyaçların ortaya çıkmasıyla, mayo, terlik ve sandaletler, güneş gözlükleri, deniz, havuz ürünleri ve güneş koruyucular müşterilerin ilgi gösterdiği ürünler oldu. Trendyol, yaz aylarında gerçekleşen alışveriş trendlerine yönelik verileri paylaştı. Kozmetik ve güneş koruyuculu ürünlerde ciddi artış olurken müşteriler bu yıl özellikle güneş kremine yoğun ilgi gösterdi.

Haberin Devamı

Plaj giyimi ve mayo kategorisinde binlerce farklı ürün ve yüzlerce markayı bir arada sunan e-ticaret siteleri tatil öncesi plaj giyim alışverişi yapmak isteyenlere çok sayıda alternatif sundu. Plaj giyim ürünlerinde bu sene en çok mayo tercih edildi. Tatilde ayaklarını serin ve rahat tutmayı hayal edenlerin yanı sıra şık kombinlerini sandalet ve terliklerle tamamlamak isteyenler yüzlerce renk ve model seçeneği ile hem rahat hem de şık bir görünüm yaratan sandalet ve terlikleri tercih etti.

VAZGEÇİLMEZ AKSESUAR: GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Tarzı tamamlamasının yanı sıra güneşin zararlı ışınlarını da engelleyen ve yaz aylarında çoğu kişinin yanından ayırmadığı güneş gözlükleri, hem yetişkinler hem de çocuklar için en çok tercih edilen aksesuar oldu. Deniz ve havuz stilinin tamamlayıcısı parçalardan olan plaj şapkaları da tatil alışverişlerinin öncelikli ürünleri arasında yer aldı. Deniz ve havuz tutkunları, yaz tatillerinin vazgeçilmez eğlence aracı olan şişme ürünleri tercih etti. Yaz eğlencelerini ikiye katlayan, rengarenk tasarımlı şişme oyun havuzları, kaydıraklar, çeşitli boyutlarda şişme yataklar, havuz oyuncakları ve daha fazlasının yer aldığı Trendyol’da deniz ve havuz ürünleri Haziran ayında en çok tercih edilen ürünler arasında yer aldı. Ayrıca hobi ve su sporları malzemeleri, denizde eğlenmek amacıyla kullanılan maske, şnorkel ve gözlük gibi ürünler de en çok satılanlar arasına girdi.

Haberin Devamı

GÜNEŞTEN KORUNMAK ÖNCELİKLİ


Yazın denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarırken cildini güneşin zararlı etkilerinden korumak isteyenler, yüzlerce marka ve farklı faktörde koruyucular arasından kendi cilt tipine uygun güneş kremi ve losyonları satın aldı. Daha kısa sürede bronzlaşmak isteyenlerin sıklıkla kullandığı bronzlaştırıcı krem ve losyon ürünleri de ilgi gördü.