Bakım Buz Lazer: Yenilikçi lazer epilasyon

Buz Lazer: Yenilikçi lazer epilasyon

Buz Lazer: Yenilikçi lazer epilasyon

Buz Lazer gelişmiş teknolojileri ile günümüzün en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemlerinden biri olarak öne çıkıyor. Teknolojik gelişmelere paralel Buz Lazer de gelişimine devam ediyor. Şimdi de Soprano Titanium ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

FDA onaylı Buz Lazer cihazlarının son modeli Soprano Titanium, gelişmiş özellikleriyle lazer epilasyonu adeta yeniden tanımlayan bir sistem.

Soprano Titanium: Lazer epilasyon yeniden keşfedildi!

Soprano Ice ve Soprano Ice Platinum cihazlarının gelişmiş soğutma sisteminin Soprano Titanium’da yeni özelliklerle güncellenmiş olduğunu görüyoruz. ICE Plus adı verilen gelişmiş soğutma sistemi, cilt yüzeyini tüm uygulama boyunca kesintisiz olarak soğutuyor ve cildin aşırı ısınmasını engelliyor. Ağrısız bir lazer epilasyon için cildin ferahlamasını sağlayan ICE Plus teknolojisi, soğuk safir uçtan sürekli buz gibi serin bir his veriyor.

Soprano Titanium cihazının bir diğer yeni özelliği ise geniş uygulama başlığı. Daha önceki modellerde 2 cm² olan uygulama başlığı, Soprano Titanium’da 4 cm². Bu da uygulamanın çok daha hızlı olması ve zamandan tasarruf anlamına geliyor.

Soprano Titanium, iki uygulama başlığına sahip olması ile de dikkat çekiyor. Bacak, sırt gibi geniş alanlar için 4 cm²’lik başlık kullanılırken, genital ve yüz gibi daha küçük alanlarda ise 2 cm²’lik başlık kullanılması öneriliyor.

TÜM CİLT TİPLERİNDE GÜVENLİ LAZER EPİLASYON

Soprano Ice Platinum gibi Soprano Titanium da üç dalga boyunu aynı anda cilde iletiyor. Lazer epilasyon amacıyla kullanılan Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG dalga boylarının aynı sistemde olması tüm cilt tiplerinde güvenle uygulama yapılmasını sağlıyor.

Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde FDA onayına sahip Buz Lazer, tatilden yeni döndüğünüzde bronz teninize de güvenle uygulanabiliyor. Cilt renginin açılmasını beklemeden lazer epilasyon yaptırabilmek kuşkusuz büyük avantaj sağlıyor.

BUZ LAZER EPİLASYON SONUÇLARI KALICI MIDIR?

Buz Lazer, çevredeki cilt dokusuna zarar vermeden aşırı veya istenmeyen tüyleri gidermek için gelişmiş 3D lazer teknolojisinden yararlanıyor. 3D lazer teknolojisi yukarıda değindiğimiz üç güçlü lazer dalga boyunu kapsıyor (Alexandrite, Diyot, Nd:YAG). Bu üç dalga boyu, farklı doku derinliklerine ulaşabiliyor ve kılın tüm anatomik yapılarını hedefleyebiliyor. Sonuçlar bu sayede etkili ve genel anlamda kalıcıdır.

Buz Lazer FDA onayın sahiptir. FDA onayına sahip olması, sonuçlarının etkili ve genellikle kalıcı olduğunun kanıtı niteliğindedir. Buz Lazer sonuçlarının etkili ve kalıcı olduğu, klinik çalışmalarla da desteklenmektedir.

Buz Lazer epilasyonun sonuçları ilk seanstan itibaren görülmeye başlıyor, tüyler daha ince ve daha seyrek çıkıyor. Genellikle 3. seanstan sonra sonuçlar belirginleşiyor. Ortalama 6. seanstan sonra tüylerin yeniden çıkmasında yaklaşık %80-90'lık bir azalma görmeyi bekleyebilirsiniz. Sonuçlar, kıl tipinize, kıl yoğunluğunuza, cilt renginize ve seanslar sırasındaki kılların büyüme evresine göre değişkenlik gösterebilir. Hormonal değişimler de dikkate alınması gereken etkenler arasındadır.

BUZ LAZER UYGULAMALARI

Buz Lazer genellikle ağrısız, hızlı ve konforlu prosedürü ile günümüzün en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemlerinden biri olmuş durumda. Kadın, erkek farklı yaş gruplarından birçok kişi pürüzsüz, tüysüz bir cildin keyfini çıkarmak için Buz Lazer tercih ediyor. Buz Lazer, yüz ve genital bölge gibi hassas alanlarda da tercih edilen bir lazer epilasyon yöntemidir.

• Buz Lazer ile Yüz Lazer Epilasyonu:

Yüz kılları farklı lazer dalga boyları, farklı aplikatörler ve ayarlar gerektirebilecek kadar değişkenlik gösterebilir. Buz Lazer ise hem yüzdeki hem ince kıllar hem de kalın kıllar için etkili ve güvenlidir. Her cilt tonunda çeşitli kıl tiplerini hedefleyebilen üç farklı dalga boyu ile donatılmıştır. Bu da Buz Lazer epilasyonun her cilt ve her kıl tipi için uygun olduğu anlamına gelmektedir.

Yüzdeki ulaşılması güç alanlarda (kulak içi, burun içi gibi) ve kaş üzeri gibi hassasiyet gerektiren bölgelerde özel bir yüz ucu kullanılıyor. Buz Lazer cihazlarına özel bu yüz ucu, sakal şekillendirme ve kaş şekillendirme amacıyla da kullanılıyor.

• Buz Lazer ile Vücut Lazer Epilasyonu:

Günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemlerinden biri olarak kabul edilen Buz Lazer ile vücudun herhangi bir bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün. Buz Lazer cihazlarının patentli uygulama yöntemi SHR ile kıl kökleri kademeli olarak ısıtıldığı için uygulama neredeyse tamamen ağrısız bir şekilde tamamlanıyor. SHR yöntemi bronz ve koyu tenlerde de ciltte yanık riski olmadan lazer epilasyon yapılabilmesini sağlıyor.

Buz Lazer klinikleri için www.buzlazer.com web sitemizi ziyaret edip, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlandır

SIRADAKİ HABER