BakımKarınca yumurtası yağı nasıl kullanılır? Karınca yağı kullanımı ve yan etkileri

Karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır? Karınca yağı kullanımı ve yan etkileri

Karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır? Karınca yağı kullanımı ve yan etkileri

Yüzyıllar öncesinden bugüne kadar istenmeye tüylerle baş etmek için kullanılan karınca yumurtası yağı etkileriyle dikkat çekiyor. İstenmeyen tüylerden doğal şekilde kurtulmak için tercih edilen karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır? Karınca yağı nasıl k25*6ullanılır, ne sıklıkla kullanılır? İşte İşte son yıllarında moda tüy alma yöntemlerinden biri olan karınca yumurtası yağı kullanımı hakkında merak edilenler ve dikkat edilmesi gerekenler... / ÖZEL

İranlı kadınların yüzyıllardır istenmeyen tüylerinden kurtulmak için kullandıkları karınca yumurtası yağı ülkemizde kadınların gözde epilasyon ürünleri arasında yer almayı başardı. Doğal tüy dökücü bir yağ olarak, tüylerinizden acısız bir şekilde ve kolayca kurtulmanıza olanak sağlayan karınca yumurtası yağı, düzenli olarak kullanıldığı takdirde tüylerin sıklığında azalma elde etmenize katkıda bulunuyor. Karınca yumurtasında bulunan yağ, acısız ve ağrısız bir epilasyon yöntemi olarak kullanabilecek en etkili yöntemlerden biridir. Aynı zamanda ağda yapılan bölgeyi nemlendirip ve besliyor. Ağda yapılan bölgede koyu bir görünüm oluşmasına neden olmuyor. Cildi beyazlatıp, cilde parlaklık katıyor.

Son yıllarda tüy dökme ve azaltma gibi özellikleriyle öne çıkan karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır, bebeklerden yetişkinlere kadar işe yaradığı söylenen karınca yağı yan etkileri var mıdır ve karınca yumurtası yağı kullanımı sırasında nelere dikkat edilmelidir? Karınca yumurtası yağı ne sıklıkla kullanılır? Cevabı haberimizin detaylarında...

Karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır Karınca yağı kullanımı ve yan etkileri

Vücutta oluşan istenmeye tüylere lazer, ağda veya diğer yöntemlere bitkisel alternatif olarak kullanılan karınca yumurtası yağı, doğal bir çözüm yöntemi olması sebebiyle hem çocuklarda hem de yetişkinlerde güvenle kullanılabilecek bir ürün.

Karınca yumurtası yağı kullanımı, eski çağlardan beri, düzenli olarak uygulandığında tüylerde seyrelme, azalma gibi etkilerle kendini gösteriyor.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için etkili olan karınca yumurtası yağı faydaları ile bu sorundan kurtulmanızı sağlayabilir. Kıl kökünü zayıflatan bir protein içeren karınca yumurtası yağı, düzenli uygulama da tüyleri azaltır.  

KARINCA YUMURTASI YAĞI NASIL KULLANILIR?

Karınca yağı nasıl kullanılır? Doğal yollarla tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız hiç endişelenmeyin, karınca yağı kullanımı oldukça kolaydır ancak bir kaç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Karınca yumurtası yağı kullanımı oldukça basittir, karınca yumurtası yağını etkisini ilk aydan itibaren fark edeceksiniz. 

Karınca yumurtası yağı kaç gün kullanılır? İstenmeyen tüylerden kurtulmak için karınca yumurtası yağı, aylık seanslar şeklinde kullanılarak tüylerin zaman içinde azalmasını sağlar İstenmeyen tüyler tamamen azalana kadar her ay epilasyon sonrası 4 - 5 gün boyunca kullanılır. Daha sonra bölge dinlendirilir. 

İlk aydan itibaren tüylerinizdeki azalmayı görebilirsiniz, ihtiyacınız olduğu sürece her ay seanslara devam edersiniz. 

Karınca yağı kullanımı genel olarak güvenli kabul edilir. İçeriği %100 doğal olan karınca yumurtası yağı, dış genital bölge ve yüz bölgesi dahil olmak üzere hassas bölgelerde yüz, koltuk altı, özel bölge ve tüm vücut bölgeleri için kullanılabilir. Beklenmedik bir alerjiye karşı cildiniz önce test edebilirsiniz.

KARINCA YUMURTASI YAĞI KULLANIMI

 • Klasik yöntemlerle (ağda, cımbız, epilasyon) saç köküne kadar epilasyon yapın. Tüyleri azaltmak ve kıl köklerini yavaşlatmak için kullanılan tercih edilen bu ürünü kullanmadan önce mutlaka uygulayacağınız bölgedeki kıllar mutlaka temizlenmelidir.
 • Karınca yumurtası yağı uygulamasının epilasyondan hemen sonra yapacaksanız, bölgedeki hassasiyetin geçmesi için en az 20 dakika beklemelisiniz.
 • Bölgenin, temiz ve kuru olmasına özen gösterin. Banyo sonrası buhar gözenekleri açacağı için bu zamanlar uygulama için daha uygundur. 
 • Temizlenen bölgeye karınca yumurtası yağı sürün ve bölgeye bolca sürülerek masaj hareketleriyle güzelce yedirin.
 • Yaklaşık 10 dakika boyunca masaj yapın. 
 • Karınca yağı kullanımı durulama gerektirmez. 
 • Bunu 5 gece boyunca yatmadan önce uygulamanız gerekiyor. 
 • İlk seans için yeterli olacaktır.

Yıkama ve durulama gerektirmeyen bu yağ, bölgedeki tüyler çıkmaya başladıktan sonra tekrar aynı uygulamayı düzenli bir şekilde uyguladığınızda siz de farklı göreceksiniz.

Karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır Karınca yağı kullanımı ve yan etkileri

KARINCA YUMURTASI YAĞI NE SIKLIKLA KULLANILMALI?

Karınca yağını her ay 4-5 gün boyunca cildinize uygulayabilirsiniz. Geceleri uygulamanız önemlidir, bölgede tahriş olmaması için 1 hafta ard arda uygulama sınırını geçmeyin, tüylerinizin zayıflaması zaman alacaktır, sık uygulama süreci hızlandırmaz.

Karınca yumurtası yağını her ay uygulayabilirsiniz, 

KARINCA YUMURTASI YAĞI NE KADAR SÜREDE ETKİ EDER?

1 sene içerisinde düzenli olarak kullanılan karınca yumurtası yağı, tüylerinizin %80-90'a kadar azaldığını sene bitimi itibariyle gözlemleyebilirsiniz.

Kullanan bazı kişilere göre ilk kullanımda bile etki ettiği görülmüştür.

Karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır Karınca yağı kullanımı ve yan etkileri

KARINCA YUMURTASI YAĞI ZARARI ve YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Tamamen doğal içerikli olan ürün kullandığınız durumda herhangi bir yan etkisi ile karşılaşmanız mümkün değildir. Ancak piyasada birçok sahtesi bulunan karınca yumurtası yağını kullandıktan sonra birden fazla yan etki ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin;

 • Ciltte kızarıklık, kabarma, tahriş,
 • Aşırı derecede kaşıntı,
 • Yanma, acıma hissi,
 • Kıl kökü iltihabı,
 • Tüylerinizde gözle görülür bir artış gibi yan etkiler görülebilir.

Bebeklerde karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır?

Bunun için öncelikle mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Karınca yumurtası çok eskiden beri bebeklerde tüy azaltma için kullanılmaktadır.

Genital bölge, koltukalı ve bacaklara sürülen karınca yumurtası yağı bebeğin ileri yaşlarda tüy problemi yaşamamasına yardımcı olabilir ancak karınca yumurtası yağının kullanılması için bebeğine en az 1,5-2 aylık olması gerektiği belirtiliyor.

Bebeğinizde bir alerjik reaksiyon olmaması için doktorunuza danışmadan bebeklerden karınca yumurtası yağı kullanmayın.

Hamileler karınca yumurtası yağı kullanabilir mi?

Hamilelikte karınca yumurtası yağı kullanımı ile ilgili yapılmış çalışmaların yetersiz olması nedeniyle uzmanlar hamilelerde karınca yumurtası yağı kullanımını önermiyor.  Hamileyseniz ya da hamilelik süreci yaşıyorsanız, karınca yağı kullanımına ara verebilirsiniz. 

SIRADAKİ HABER