Bakım Saç ekimi yaptıracaklara 8 önemli tavsiye

Saç ekimi yaptıracaklara 8 önemli tavsiye

Paylaş
Saç ekimi yaptıracaklara 8 önemli tavsiye

Uygulanmaya başlandığı ilk yıllardan itibaren, gerek doğallık, gerek uygulanabilirlik, gerekse ortaya çıkabilecek komplikasyonların önlenmesi açısından uzun bir süreç atlatan saç ekimi operasyonları son 10 yıl içerisinde büyük bir değişim göstermiştir. Peki saç ekimi yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

Saç dökülmesi farklı yaşlarda ve farklı sebeplerle ortaya çıkabilen psikolojik ve sosyal olarak insanı etkileyen önemli bir sorundur. Stresten, Beslenme yetersizliklerine ya da bir takım hastalıklara kadar farklı sebeplerle ortaya çıkabilen saç dökülmelerinden bazıları sebebin ortadan kalkması ile kendiliğinden
yok olabilirken bazıları da çeşitli ilaç ve solüsyonlarla tedavi edilebilmektedir ancak hormonal ve metabolik rahatsızlıklardan kaynaklanmayan ya da genetik yatkınlık sebebiyle ortaya çıkan dökülmelerde ilaç tedavisi etkili olmaz. Bu noktada saç ekimi sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biridir. 

Haberin Devamı

Saç ekimi yaptırmaya karar vermeden önce bilmeniz gerekenler

  • Saç ekim operasyonları “sağlık ekipleri eşliğinde bizzat doktor tarafından” gerçekleştirilmesi gereken operasyonlardır. Operasyonunuzun doktorunuz tarafından yapılacağına emin olmalısınız.
  • Saç ekimi tecrübe ve el becerisi gerektiren bir operasyondur. Doktorunuzun kaç senedir saç ekimi yaptığını ve bu süreçte kaç hastaya baktığını öğrenmeye çalışın.
  • Doktorunuza aklınıza takılan soruların hepsini sormayı ihmal etmeyin. Saç ekimi estetik açıdan önem arz eden bir operasyon olduğu için doktorunuzun size ve beklentilerine vakit ayırarak dinlemesi önemlidir.
  • Reklam amaçlı, değişik isimlerle sizlere sunulan saç ekim uygulamalarına kanmayın, “saç ekiminde en yeni teknik” başlığıyla yapılan yayınları dikkatlice araştırın.
  • Öncesi sonrası fotoğraflar önemli bir referans olsa da günümüzde teknoloji yardımıyla değiştirilebilmektedir. Çok fotoğraf görmek isteyin ve mümkünse doktorunuzun daha öne saç ektirmiş bir hastasıyla görüşün.
  • Mutlaka iyi araştırma yaparak, birden fazla doktorun görüşünü almaya çalışın ve kararınızı öyle verin.
  • Tek seferde yüksek sayıda greft ekimini tercih etmeyin. Bu şekilde yapılan ekimler, donör bölgeyi tükettiği için, gerekli olduğu durumlarda ikinci bir operasyonu imkansız hale getirebilir.
  • Doktorunuzla görüşerek, beklentileriniz ile dönor bölgenizin sunduğu imkânların uyumlu olduğuna emin olun. Abartılı vaatleri kanmayın, gerçek olanı öğrenin.