Pratik BilgilerSPA seçerken nelere dikkat edilmeli?

SPA seçerken nelere dikkat edilmeli?

Paylaş
SPA seçerken nelere dikkat edilmeli?

Su ile yapılan terapi ve bakım türlerini kapsayan SPA son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Kökeni Romalılara kadar dayanan SPA özellikle büyük şehirlerde genellikle hafta sonları pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Peki SPA merkezi seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Günün yorgunluğunu üzerinizden atmanın en güzel yollarından bir taneside SPA merkezine gitmektir. Peki SPA merkezi seçerken nelere dikkat edilmelidir öğrenmek istiyorsanız Spafoni tavsileri bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Haberin Devamı

Hijyenik olmasına dikkat edin

SPA merkezi seçerken dikkat edilmesi gereken birincil konu hijyenik olmasıdır. Zira SPA merkezlerine gün içinde yüzlerce kişi girip çıkar. Dolayısı ile hijyenik olmayan SPA merkezlerinde rahatlayım, şifa bulayım derken daha da hasta olmanız olasıdır. Çünkü SPA merkezlerinin bazı bölümleri kirlenebilmektedir. Bu yüzden, SPA merkezine gitmeden veya SPA otellerinde kalmadan önce mutlaka ama mutlaka ziyaret ederek hijyen açısından ne kadar temiz olduğu öğrenilmeli ve hatta kontrol edilmelidir. Özetle SPA merkezi çalışanlarından merkezin ne kadar zamanda bir temizlendiği öğrenmenizde fayda vardır.

Olası kazalarda ve beklenmedik durumlarda acil müdahale birimleri

Acil müdahale birimleri, SPA merkezleri için hayati bir konudur. Eğer SPA otellerinde kalınacaksa; acil müdahale biriminin ve sağlık ekibinin olup olmadığı mutlaka öğrenilmelidir. Acil sağlık personeli olmayan SPA merkezlerinde hemen müdahil edilmeyen sağlık problemleriniz başınıza daha büyük sorunlar çıkarabilir.

Haberin Devamı

Profesyonellerden hizmet alın

SPA merkezlerinden herkesin beklentisi dinginlik, sağlık ve rahatlamadır. Lakin SPA merkezlerinde çalışanlardan alınan bu hizmetler, mutlaka profesyoneller tarafından uygulanması gerekir. Trend olan bir SPA uygulamasının bir profesyonel çalışan tarafından uygulanmasına dikkat edilmelidir. Zira işinin ehli olmayanlar tarafından yapılan SPA uygulamaları çeşitli sağlık sorunlarına neden olmaktadır.

Olanakların bolluğundan, isteklerinizin karşılanmasından emin olun

Öncelikle ne aradığınıza karar vermeniz gerekmektedir. Pek çok insan yüzme havuzu da arar mesela. Ancak birçok SPA merkezinde beklentileri karşılayabilecek bir yüzme havuzu bulmak pek olası değildir. Bu yüzden SPA merkezlerinde sunulan hizmetleri önceden öğrenmenizde fayda vardır. Ayrıca internette gideceğiniz SPA merkezi ile ilgili yorumları okumanız size birçok fayda sağlayacaktır.

Ücretlerine dikkat edin

SPA merkezleri hizmetleri gereği ekonomik olmayabilirler. Ancak çok fazla ücret talep etmeleri de beklenemez. Bütçenize uygun ve tedavi yöntemlerinden emin olduğunuz bir SPA merkezini tercih etmelisiniz.

Haberin Devamı