Yaşam Sincan Belediyesi'nde staj başvurusunda son günler!

Sincan Belediyesi'nde staj başvurusunda son günler!

Sincan Belediyesi'nde staj başvurusunda son günler!

Sincan Belediyesinde stajyer olmak isteyen öğrenciler için son başvuru tarihi yaklaşıyor. 9 Mayıs’ta sona erecek olan başvurular için tek şart, Mesleki ve Teknik Lise öğrencisi olmak. Stajyer olmaya hak kazananlar ise 11 Mayıs’ta noter huzurunda yapılacak kura sonucu ile belli olacak.

2017-2018 eğitim öğretim yılı Sincan Belediyesi staj başvuruları sona eriyor. Her sene olduğu gibi bu sene de öğrencilere kapısını açan Sincan Belediyesi’ne başvuru için sadece “mesleki ve teknik lise öğrencisi olmak” şartı aranıyor. Göreve geldiği gün stajyer alımlarına düzenleme getiren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, herhangi bir ayrımcılığın söz konusu olmaması için stajyerleri noter huzurunda kura çekilişi ile belirliyor.Başkan Tuna “Dürüst, şeffaf ve adil” yönetim anlayışını stajyer alımına da yansıtarak yönetim ilkesinden taviz vermiyor. Başkan Tuna “Bizim noter huzurunda kura çekimi yapma gibi bir zorunluluğumuz yok. Ama temel felsefemizde ‘adalet’ ilkesi var. Çünkü biliyoruz ki harcı adalet olmayan binalar çürük olur ve ufak bir sarsıntıyla yıkılırlar. Bizler bu sarsıntılara mahal vermeden hizmet ediyor ve vatandaşlarımızın programlardan eşit şekilde faydalanması için çalışıyoruz” dedi. Başkan Tuna adaletin bir gün değil her daim olması gerektiğini şu sözlerle aktardı: “ Bizim inancımızda, ecdadımızdan gelen mirasta da adalet en sarsılmaz temel olmuştur. Adalet bir gün birine bir gün diğerine değil herkese kendi hakkını vermek konusunda devamlı bir iradedir. İnşallah bizler bu iradenin devamlılığını sağlamaya çalışacağız.”

SON GÜN 9 MAYIS

Sincan Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne yapılacak başvurular 9 Mayıs tarihine kadar sürecek. Bir aylık müracaat süresinin ardından staj yapmaya hak kazanan öğrenciler, 11 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’de Sincan çok katlı otoparkta yer alan Sincan Belediyesi Rüstem Altunbaş Konferans Salonunda gerçekleşecek.

SIRADAKİ HABER