Yaşları 65- 80 arasında değişen köy sakinleri rafting yaptı

Düzce’de Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, yaşları 65- 80 arasında değişen köy sakinleri Melen Çayı’nda rafting yaptı

01 Ekim 2019, Salı 18:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dokuzdeğirmen Köyü’nde oturan 65 ila 80 yaş arası kadın ve erkekler, Melen Çayı kenarındaki rafting işletmesinde bir araya geldi.

Kask takıp can yeleklerini giyip, bilgilendirmenin ardından botlarını suya kadar taşıdılar. Ardından yaklaşık 5 kilometre boyunca rafting yapma heyecanı yaşadılar.


Köy ve ev işlerini bir süreliğine bırakıp rafting yapanların cesaret ve heyecanı, bölgedeki sporseverler ile tesis çalışanlarının takdirini kazandı.


Rafting yapan 80 yaşındaki İsmet Sezgin, ilerleyen yaşına rağmen ağaca çıkabildiğini belirterek, "Rafting yapmaktan korkmam, niye korkayım ki, düşersen suya çıkarsın. Genç kalmak isteyenler çalışsın. İşleyen demir pas tutmaz. Çalışacaksın, ben bugün fındık dalı kesiyordum, bahçedeydim, şimdi de rafting yapıyorum." diye konuştu.


Gönül Tepe ise kendilerini yaşlı hissetmediklerini vurgulayarak şunları kaydetti: "Yaşlı değiliz, kendimizi yaşlı hissetmiyoruz. Melen’imiz, suyumuz ve bu doğamız varken kendimizi çok iyi hissediyoruz. Bugün fındık topladım, fasulye topladım, işlerimi yaptım. Patatesleri çuvala doldurdum, buraya geldim. Şimdi de Melen’e gidiyorum."

"Alışkınız suya. Yaşım var ama gencim. 65 desem de 45 yaşındayım. Bu suyun ve bu doğanın sayesinde bu böyle oluyor."


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir turizm cennetinden daha çağrı: Gelmeyin