Yatırımcılar CD Projekt'e dava açmak için hazırlanıyor

Yatırımcılar CD Projekt'e dava açmak için hazırlanıyor

Cyberpunk 2077, birçok problemle geldiğinden oyuncular tarafından epey eleştirildi. Gelen son bilgilere göre Varşova'daki avukatlar ve bazı yatırımcılar, CD Projekt'e toplu dava açmak için hazırlanıyor.

21 Aralık 2020, Pazartesi 11:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cyberpunk 2077 ile ilgili çıkan sorunlar ve oyuncuların para iadesi istemelerinin ardından şirketin piyasa değeri de düşmeye başladı. Tabi bu durum yatırımcılar açısından hiç iç açıcı ibr durum değil.

Varşova'daki avukatlar ve bazı yatırımcılar, CD Projekt’e toplu dava açmaya hazırlanıyor. Bunun nedeni ise oyunun çıkışından önce, yapılan yanlış tanıtımlar.

CDPR'ın yatırımcısı olduğu bilinen Polonyalı Mikolaj Orzechowski'nin paylaştığı bir gönderiye göre, kendisi şu anda bir hukuk firması ile birlikte dava açmak için analiz yapıyor. Ceza Kanununun 286. Maddesi'ne göre "mali fayda sağlamak için yanlış beyanda bulunma" gerekçesiyle dava açılması bekleniyor.

CD Projekt'in oyundaki hataları düzeltmek için çalıştığı biliniyor. Bu durum ilerde başka ne gibi sonuçlar doğuracak hep birlikte göreceğiz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Honor akıllı tartı Scale 2 fiyat ve özellikleri