Yavru kediyi kalp masajıyla hayata döndürdü

Yavru kediyi kalp masajıyla hayata döndürdü

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin bahçesinde bir kedi doğum yaptı. Anne kedi nefes almayan bir yavrudan uzaklaştı. Bunu gören güvenlik görevlisi Erkan Gonca yavru kediyi aldı. Kalp masajıyla hayata döndürdü. Veterinere götürdüğü, Kader adını verdiği kediyi sahiplendi.

22 Mart 2020, Pazar 11:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde güvenlik görevlisi olan Erkan Gonca, kampüste bir kedinin doğum yaptığını fark etti. Yavrulardan birinin nefes almadığını ve annesinin yanından ayrıldığını gören Erkan Gonca, yavruyu alarak güvenlik kabinine götürdü. Erkan Gonca, kalp masajı yaparak, kediyi hayata döndürdü. Ardından otomobiliyle veteriner kliniğine götüren Erkan Gonca, tedavisini yaptırdı. Sağlığına kavuşan kediye Kader adını koyan Erkan Gonca, yavrunun bakımını üstlendi.

Erkan Gonca hayata döndürdüğü yavru kediyi sahiplendi

"Dünyanın en mutlu insanıyım"

Evli ve 1 çocuk babası Erkan Gonca, Kader’e evinde bakmaya başladığını söyledi. Dünyanın en mutlu insanı olduğunu anlatan Gonca, şöyle konuştu:

Dün saat 15.00 sıralarında yağmurda devriye atarken kediyi gördüm. Cansız yatıyordu, çaresizdi. Biz öldüğünü sandık. Nöbet kulübesine götürdük. Kalp masajı ve suni teneffüs yaptım. Tekrar hayata dönmesi için varımı yoğumu verdim ve bu canımızı yaşattım. Çok mutluyum, dünyanın en mutlu insanı ben olmuş oldum. Hayvanlara yapılan eziyetleri şiddetle kınıyorum. Bu tür olaylara örnek olması nedeniyle bunu tüm Türkiye’ye göstermek istedim.

DHA


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kedilerde zehirlenme neden olur? Belirtileri nelerdir?