Yavru kediyi kurtarmak için seferber oldular

Ankara'da seyir halindeki belediye otobüsünün şasesine giren yavru kedi hem polise hem de onu kurtarmaya çalışan itfaiye ekiplerine zor anlar yaşattı. Bir anda kaldırımdan aracın altına doğru atlayan kedi otobüsün altında mahsur kaldı. Yavru kediyi kurtarmak için her yolu deneyen itfaiye erleri internetten kedi videosu bile açtı

15 Haziran 2018, Cuma 20:38 Son Güncelleme:
A A

 Aracı sağa çeken sürücü, kediyi kurtarmak adına müdahalede bulundu. Sürücünün çabasından ürken hayvan, aracın derinliklerine sığındı.

Yapılan uğraşların sonuç vermemesi üzerine itfaiyeye haber verildi. Kısa süre içinde olay yerine gelen itfaiye ekipleri, dört bir yanından aracın altına girerek kediyi kurtarmak için seferber oldu.

Yavru kedinin ısrarla aracın altından çıkmaması üzerine, polis trafikteki bütün araçları durdurarak sürücülerinden kontak kapatmalarını istedi. Ancak yaramaz kedi bu yönteme de kanmadı.


KEDİ VİDEOSU AÇTILAR

KEDİ VİDEOSU AÇTILAR

Sıkışan kediyi kurtarmak için dar alanda saatlerce çalışan itfaiye erleri, adeta ecel terleri döktü. Her yolu deneyen ekipler, son çareyi cep telefonundan kedi videosu açmakta buldu. Telefondan gelen sese kayıtsız kalmayan yavru kedi, şasi içinden kurtulamadığı için miyavlamakla yetindi. 


Gecenin bir yarısı evlerine gitmeyi bekleyen vatandaşlar, yavru kedinin yaramazlığı yüzünden otobüste mahsur kaldı. Kurtarma operasyonunu yakından takip eden yolcuların bazıları, o anları cep telefonu kameralarıyla kaydetti.


Uzun süre kedinin kurtarılmasını bekleyen yolcular, daha sonra olay yerine gelen başka bir otobüsle yollarına devam etti.


Saatler süren çalışmaların sonuç vermemesi üzerine EGO Dış Arıza Biriminden destek çağrıldı. Otobüsün altına girerek kediye ulaşan EGO personeli Ömer Kostak, yavru hayvanı zarar görmeden sıkıştığı yerden çıkardı.


Polis ekiplerince kağıt havluyla kurutulan kedi, tedavi edilmek üzere veteriner hekime götürüldü.


Sıradaki haber yükleniyor...