Yaz aylarında içinizi ferahlatacak içecek önerileri

Yaz aylarında sıvı alımımızı arttırmak vücut dengesi için oldukça önemli. Soğuk içecekler, serinletmesinin yanı sıra hem sağlıklı hem düşük kalorili oluşuyla yaz ayları için adeta mükemmel bir seçenek.

26 Temmuz 2019, Cuma 11:17
A A
ANANASLI SÜT

ANANASLI SÜT

Ananas, potasyum, bakır, manganez, kalsiyum, magnezyum, C vitamini açısından oldukça zengin bir meyve. Dilediğiniz kadar ananası ve sütü blender'a atıp hem ferah hem de sağlıklı bir yaz içeceği hazırlayabilirsiniz. İsterseniz buzdolabında soğutun, isterseniz de içine buz ekleyip tüketin.

BUZLU KAHVE

BUZLU KAHVE

Kafelerde içtiğiniz buzlu kahveleri evinizde de kolayca hazırlayabilirsiniz. İsterseniz granül kahve de kullanabilirsiniz ancak filtre kahve her zaman daha iyi sonuç veriyor.


Dilediğiniz miktarda filtre kahve hazırlayıp bir kenarda soğumaya bırakın. Kahveniz soğuduktan sonra içine soğuk süt ve buz ekleyerek tüketebilirsiniz. Eğer farklı bir lezzet arıyorsanız kahve, süt ve buzu blender'dan geçirin ve daha yoğun bir kıvam elde edin. İşte buzlu kahveniz hazır!

SOĞUK ÇAY

SOĞUK ÇAY

Hazır satılanlar yerine kendi evinizde soğuk çay hazırlamak ister misiniz? Çayı her zamanki gibi demleyin. Koyuluğunu istediğiniz şekilde ayarlamak için dem ve suyu ekleyerek bir sürahiye alın ve soğuyana kadar bekleyin. Tatlandırmak istiyorsanız henüz ılıkken şeker ya da bal ekleyebilirsiniz. Bolca limon suyu ve limon dilimi ekleyip nane yapraklarıyla servis edebilirsiniz.

MEYVELİ SODA

MEYVELİ SODA

Evde meyveli soda yapmak düşündüğünüzden daha kolay! Sevdiğiniz bir meyveyi seçip blender'la ya da katı meyve sıkacağıyla suyunu çıkarın. Büyükçe bir bardağa bol buz, meyvenin suyu ve sodayı ekleyin. Sağlıklı ve ferah yaz içeceğiniz hazır bile!

LİMONATA

LİMONATA

Limonata yaz dendiğinde ilk akla gelen içeceklerden. Limon suyu miktarını kişi sayısına göre belirleyebilir, sonrasında soğuk suyla bu limon suyunu seyreltebilirsiniz. Tatlandırmak için içine şeker yerine bal koyarsanız daha sağlıklı olacaktır. Buz ve nane ekleyerek servis edebilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Salatalık suyunun mucize faydaları