Yaz için aklınıza yazın: Sahillerde iç içe geçmek yok!

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, virüsün sıcaktan etkilendiğini gösteren ilk verilerin yayımlandığını, haziranda salgın tedbirlerinin bir miktar azalacağını söyledi. Ama çok önemli bir uyarı yaptı: “Geçen yaz gibi bir yaz olacağını düşünmeyelim. Sahillerde iç içe geçmek olmayacak. Virüsle ilgili bilgiler arttıkça bulaştırıcılığının biraz daha fazla olduğunu gördük” dedi.

22 Nisan 2020, Çarşamba 11:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Prof. Dr. Ateş Kara, yeni bilgilerle sosyal mesafe uyarılarını güncellediklerini anlattı. “1 metre mesafe doğru ama süreyi kısa tutmamız lazım. 1 metreden kısa mesafede 2 dakika durmak yüksek risk” dedi.

Deniz ve havuz suyuyla bulaşmayacağını söylediği corona virüsün kanda çok bulunmadığı için sivrisineklerle de geçme ihtimali olmadığını belirtti. “Aşının 2021’in başında ulaşılabilir olması bekleniyor” dedi. 


Havamızı bulduk

Havamızı bulduk

Corona virüs salgını nedeniyle insanlar evlerinden çıkmıyor, üretim ve trafik azaldı. Bunların sonucunda dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hava kalitesi arttı. 


Türkiye’nin 29 büyükşehrinde hava kirliliği yüzde 32 azaldı. Türkiye’de hava kirliliğinin en çok azaldığı şehirler Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Hatay oldu. Havanın kalitesinin iyi olması corona virüsle mücadele ederken lehimize sonuçlar doğuruyor. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nerede tatilde olmak istiyorsun?